Artykuł: Fachowcy do budowy domu – tylko z PSB

Fachowcy do budowy domu – tylko z PSB

Kompleksowość obsługi to wartość, którą współczesny zabiegany inwestor ceni sobie najbardziej. Wiele współczesnych składów budowlanych oferuje szeroki zakres usług związanych nie tylko z zaopatrzeniem placu budowy, ale wręcz całkowite przeprowadzenie nas przez cały proces inwestycyjny. Bardzo ważnym elementem jest pomoc w wyborze fachowców do budowy domu.

Udając się do placówki handlowej, szczególnie związanej z budownictwem i wyposażaniem mieszkań oraz domów, jesteśmy zainteresowani nie tylko nabyciem określonych produktów, ale też coraz częściej usługami dodatkowymi, takimi jak fachowe doradztwo, transport, montaż zakupionych produktów, a także możliwość skorzystania z bazy fachowych wykonawców. Dlatego też nowoczesny skład budowlany może nam pomóc w przeprowadzeniu budowy niemal od A do Z. Szczególnie warto wykorzystać fachowców do budowy domy polecanych przez Polskie Składy Budowlane. 

Fachowcy do budowy domu – eksperci z firm producenckich

Nowoczesne składy budowlane prowadzą stałą współpracę z producentami, co przekłada się również na bezpośrednie korzyści dla klienta zarówno podczas dokonywanych zakupów, jak i prowadzenia budowy. Eksperci z firm producenckich są najlepszym źródłem wiedzy dotyczącej ich produktów. Jeśli klient chce poszerzyć swoją wiedzę na temat danego materiału lub ma kłopot z dokonaniem właściwego wyboru z oferty danego producenta, pracownik składu może porozumieć się z doradcą technicznym lub handlowcem firmy i skontaktować go z klientem. Rozmowa telefoniczna lub bezpośrednie spotkanie nic nie kosztuje. Gdy materiał jest nowością rynkową, mało znaną wykonawcom lub jego montaż wymaga szczególnych umiejętności, można też zamówić wizytę fachowca bezpośrednio na budowie – doradztwo eksperta uchroni wykonawców przed ewentualnymi błędami.

Szukaj fachowca w Polskich Składach Budowlanych 

Pomoc składów w organizowaniu budowy inwestora obejmuje również obsługę wykonawczą. Właściciele i pracownicy składów mają doskonałe rozeznanie w lokalnym rynku fachowców, mają też stały kontakt z wykonawcami, z którymi współpracują przez wiele lat – rzetelne firmy budowlane są lojalnymi klientami składów. Niektórzy właściciele składów mają własne firmy wykonawcze. Korzystanie z pośrednictwa składów w znalezieniu ekipy wykonawczej daje często gwarancję ich fachowości. Składy PSB, dbając o jakość usług „zaprzyjaźnionych” wykonawców, organizują dla nich w swoich placówkach szkolenia. Są to z reguły kilkugodzinne szkolenia merytoryczne oraz praktyczne prowadzane przez producentów, oferujących swoje produkty w sieci składów. Kontynuacją szkoleń może być obecność szkoleniowców bezpośrednio na placu budowy. Taki przyjazd i pomoc w rozwiązaniu realnych problemów najczęściej są bezpłatne. Inwestor nie ponosi więc dodatkowych kosztów, a zyskuje gwarancję, że dana praca zostanie wykonana przez odpowiednio przeszkolonego do budowy domu fachowca.

Przeszkolony fachowiec do budowy domu – gwarantem jakości

Fachowiec do budowy domu po profesjonalnym szkoleniu często staje się doradcą inwestora, ma bowiem wiedzę na temat wymaganej jakości materiałów, może więc je fachowo ocenić, gdy dotrą na plac budowy, doradzi też w zakupie odpowiednich do danego systemu zapraw, klejów czy narzędzi. Zatrudniając fachowo przeszkolonych wykonawców, inwestor zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów budowlanych, które mogą narazić go na dodatkowe koszty. Zaletą wynajęcia ekipy ściśle powiązanej ze składem jest również możliwość zlecenia wykonawcy zaopatrzenia budowy, co oznacza pozbycie się konieczności osobistego robienia zakupów, organizowania dostaw, a w razie nadwyżki materiałów bezproblemowy ich zwrot.

Profesjonalizm fachowców do budowy domu polecanych przez Polskie Składy Budowlane

Zatrudnienie wyszkolonej ekipy ma duże znaczenie, szczególnie gdy chcemy wybudować dom energooszczędny. Dom w standardzie pozwalającym na spełnienie norm ochrony cieplnej obowiązujących od 2021 r. wymaga nie tylko stosowania określonych materiałów, ale też odpowiednich umiejętności wykonawczych. Wybudowanie bardzo ciepłej ściany, szczególnie jednowarstwowej, wiąże się bowiem z koniecznością stosowania określonych systemów, a to wymaga od wykonawców precyzyjnej wiedzy na temat ich montażu, zaleceń co do stosowania chemii itp. Przeciętne umiejętności murarskie i stosowanie zasad tradycyjnej sztuki budowlanej nie są tu wystarczające. Poszukując fachowców do budowy domu, którzy wybudują go w standardzie energooszczędnym, sprawdźmy, czy są oni przeszkoleni w stosowaniu rozwiązań przewidzianych w projekcie.

Współpraca z projektantem

Składy PSB-PROFI współpracują nie tylko z fachowcami do budowy domu, ale również z projektantami, dzięki czemu możemy uzyskać tu kompleksową pomoc niezbędną na etapie przygotowania projektu domu: zamówić projekt indywidualny, adaptację projektu gotowego albo zlecić przygotowanie całej dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia budowy. Przez skład możemy też zamówić wykonanie kosztorysu.

Zdjęcia: Fotolia.com, K. Jankowska, z arch. PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

Czytaj także

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!