Artykuł: Projektor laserowy w ogrodzie i domu

Projektor laserowy w ogrodzie i domu

Projektory ogrodowe najczęściej kojarzą się z oświetleniem bożonarodzeniowym. Jednak gdy wybierzemy „neutralny” wzór, możemy atrakcyjnie oświetlać dom przez cały rok, urozmaicając wieczory spędzane na tarasie ogrodzie czy przemieniając salon w kolorową salę balową.

Projektory ogrodowe to coraz chętniej wybierane do oświetlenie ogrodu i to nie tylko w okresie bożonarodzeniowym. Swoją popularność zawdzięczają urozmaiconym wzorom, łatwości montażu i stosunkowo niskiej cenie. Aby projektor laserowy oświetlał nasz dom i ogród, musimy jedynie zapewnić urządzeniu stały dopływ energii elektrycznej. Po włączeniu urządzenia kolorowe kropki czy symbole pojawią się dokładnie na tam, gdzie chcemy, np. na elewacji. Projektor laserowy możemy wykorzystać również do oświetlenie wnętrza domu. Ustawiony na przykład w salonie czy pokoju dziecka rozświetli pomieszczenie feerią kolorów. Niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie możemy ustawić w dowolnie wybranym miejscu, a w razie zmiany koncepcji oświetlenia je bez problemu przestawić. 

Projektor laserowy – jaki kupić

Projektory są ogólnie dostępne, a ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najprostsze modele mają wymienne wkładki, które najczęściej znajdują się w komplecie, możemy też dokupić je oddzielnie. W zależności od modelu gwiazdki, śnieżynki, kryształki czy kropki mogą być nieruchome, migotać czy przesuwać się po ścianie i innych obiektach oraz zmieniać barwy.

Szczególnie ważny jest zasięg działania projektora laserowego, jeśli będziemy montować go w ogrodzie. Pod uwagę powinniśmy wziąć powierzchnię naszego domu i ewentualnie rosnące przy nim drzewa oraz krzewy (w zależności od tego, gdzie planujemy umieścić sprzęt). Tego typu projektory są w stanie oświetlić do kilkuset metrów kwadratowych terenu, dlatego iluminacja jest najczęściej widoczna nie tylko na fasadzie budynku, ale również na przydomowym garażu czy w ogrodzie.

Kupując projektor laserowy, zwróćmy również uwagę na na długość przewodu zasilającego. O ile w domu jest to mało istotne, to jednak chcąc oświetlić dom na zewnątrz musimy urządzenie ustawić w kilkumetrowej odległości od niego – dzięki temu wyświetlane iluminacje będą dobrze widoczne.

Obsługa projektora laserowego

Wybierając projektor ogrodowy, warto wybrać model wyposażony w możliwość automatycznego wyłączenia – wystarczy ustawić czas, a urządzenie samo się wyłączy po 2, 4 lub 8 godzinach. Ułatwieniem jest również wbudowany czujnik zmierzchu, za sprawą którego projektor uruchamia się automatycznie, gdy w pomieszczeniu czy na zewnątrz zapada zmrok. Do większości projektorów laserowych dołączony jest pilot. Umożliwia on sterowanie urządzeniem bez konieczności wychodzenia z domu nawet z 15 metrów przez okna. Za pomocą pilota możemy: załączyć i wyłączyć urządzenie / wybrać kolor / wybrać wyświetlany obrazek / wybrać prędkość zmiany obrazków, a także wybrać czas po jakim urządzenie ma się wyłączyć.

Montaż projektora laserowego

Projektory są wodoodporne oraz odporne są na wysokie i niskie temperatury – producenci zabezpieczają oferowane przez siebie sprzęty tak, aby mogły pracować w temperaturze od ok. -25 do nawet 40oC. Montaż projektora odbywa się na trzpieniu wbijając w ziemie lub za pomocą obracalnego uchwytu na śrubę/wkręta czy też po prostu stawiając na ziemi, kostce, posadzce. Nie należy obawiać się o znaczny wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej – projektory są energooszczędne i pobierają mało prądu.

Zdjęcia: materiały prasowe

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

Czytaj także

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!