Artykuł: Wodoodporne panele podłogowe do łazienki

Wodoodporne panele podłogowe do łazienki

Panele podłogowe są bardzo chętnie stosowane we wszystkich pomieszczeniach suchych, np. sypialniach czy salonach, jednak inwestorzy obawiają się użyć ich w łazience. We wnętrzu tym panuje duża wilgotność powietrza, powierzchnie narażone są na kontakt z wodą, więc "zwykłe" panele nie są faktycznie najlepszym wyborem. Jednak na rynku dostępne są panele wodooporne przeznaczone właśnie do łazienek.

Panele podłogowe o ponadczasowe rozwiązanie, któremu nie zagrażają zmieniające się trendy. Pasują do każdego stylu i każdej aranżacji wnętrza, jednocześnie sprawiając, że jest ono przytulne. Trudno coś zarzucić panelom przeznaczonym do łazienki. Są wodoszczelne, trwałe i miłe w dotyku. Decydując się na nie, możemy wszystkie prace przeprowadzić samodzielnie i nie zajmą nam dużo czasu – nawet amator poradzi sobie z montażem okładziny w jedno popołudnie.   

Jakie wodoodporne panele do łazienki

W pomieszczeniach mokrych, a do takich należą właśnie łazienki sprawdzą się panele winylowe. Zbudowane są one: od spodu z korka, płyty HDF (włókna drzewne o dużej twardości) i dekoracyjnej warstwy wierzchniej winylu, która jest pokryta przezroczystym PVC. Panele są bardzo cienkie, odporne na czynniki zewnętrzne, niektóre można stosować także na ogrzewanie podłogowe. Ponadto ich montaż nie przysparza problemów.

Możemy zdecydować się również na panele laminowane, czyli pokryte warstwą zabezpieczającą, powstałą z żywicy i środków chemicznych. Unikatowa zewnętrzna powłoka sprawia, że panele są odporne na wodę (woda nie wsiąka w panele), a także ścieranie i przebarwienia. W celu uszczelniania okładziny producenci proponują zastosowanie specjalnych długich listewek na połączeniach między panelami. Ponadto panele laminowane układane w łazience powinny mieć krawędzie impregnowane woskiem lub specjalnym impregnatem. Możemy również kupić panele laminowane z gumowym paskiem umieszczonym wzdłuż długiej krawędzi z uszczelnieniem wzdłuż krótszej krawędzi.

Pamiętajmy, aby podczas układania paneli podłogowych, postępować zawsze zgodnie z zaleceniami producenta – ułatwimy sobie pracę i uzyskamy zadowalający efekt końcowy, ponadto nie stracimy gwarancji.

Panele do łazienki – zakup kontrolowany

Zanim kupimy konkretne panele wodoszczelne, sprawdźmy recenzje wystawiane przez innych użytkowników np. na stronie sklepu, producenta czy forach budowlanych. Pamiętajmy jednak, że zadowoleni klienci rzadko dzielą się opinią. Cennym źródłem informacji są znajomi czy przyjaciele, przy okazji będziemy mogli obejrzeć ułożone już panele. Warto kupić panele w sklepie budowlanym, ponieważ będziemy ich dotknąć, ocenić grubość, sprężystość i kolor. Ponadto nie powinniśmy mieć problemów ze zwrotem nadwyżki, a także szybkim dokupieniem brakujących elementów. Na zakupie wodoodpornych paneli nie oszczędzajmy, chcielibyśmy przecież, aby posadzka służyła nam przez wiele lat. Zainwestujmy więc w produkty pochodzące od renomowanego producenta, ponieważ to gwarancja jakości produktów.  

zdjęcie tytułowe: Quick Step

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

Czytaj także

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!