Artykuł: Szerokie wyjście na taras z POL-SKONE

Szerokie wyjście na taras z POL-SKONE

System przesuwny PATIO LIFE firmy POL-SKONE został stworzony z myślą o jasnych, przestronnych kompozycjach wnętrz, które dają poczucie wolności. Od wewnątrz przyjazny i ciepły charakter stolarki kreuje naturalne drewno. Dzięki zastosowaniu nakładek z wysokiej jakości aluminium, od strony zewnętrznej drzwi mogą uzyskać estetykę zgodną z nowoczesną architekturą.

W ramach systemu z drzwiami przesuwnymi PATIO LIFE POL-SKONE możliwe jest projektowanie przejść z jednym skrzydłem stałym i jednym przesuwnym, jak również przeszkleń z dwoma modułami przesuwnymi oraz dwoma stałymi o łącznej szerokości do 6500 mm i wysokości 2700 mm. Duże skrzydła drzwi balkonowych są rozsuwane na boki zapewniając oszczędność miejsca, które może być swobodnie wykorzystane pod aranżację.

Jednoramowa konstrukcja skrzydeł i ościeżnicy, bazująca na klejonym warstwowo sosnowym lub dębowym drewnie, gwarantuje stabilność i wytrzymałość drzwi. Opcjonalne zastosowanie okładziny aluminiowej na zewnętrznej stronie ramy drzwi podnosi jego odporność na zmienne warunki pogodowe i przedłuża jego trwałość.

Obwiedniowe okucia Roto Life pozwalają łatwo przesuwać duże i ciężkie skrzydła drzwiowe o masie nawet do 300 kg. Dzięki temu każdy z mieszkańców będzie miał pełną kontrolę nad płynnością i szybkością ruchu przy użyciu minimalnej siły. Zastosowanie specjalnego rozwiązania konstrukcyjnego w postaci wpuszczanego niskiego progu zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania, co jest ważne dla osób niepełnosprawnych lub rodzin z małymi dziećmi.

Możliwe sposoby otwierania


Firma POL-SKONE daje szeroki wybór przeszkleń ze szkła antywłamaniowego, dźwiękochłonnego, samoczyszczącego oraz podnoszącego walory estetyczne - szkła ornamentowego. Energooszczędna stolarka może być wyposażona w pakiet szybowy niskoemisyjny Thermofloat o współczynniku przenikania ciepła U wynoszącym 1,0 lub 0,8 W/m²K. Właściwości termoizolacyjne drzwi podnosi zastosowanie ciepłej ramki międzyszybowej.

Drewnianym profilom drzwi przesuwnych PATIO LIFE dedykowana jest szeroka gama wybarwień kolorystycznych, uzyskiwanych za pomocą lakierów transparentnych i farb kryjących. Aluminiowe elementy wykończenia mogą być pokryte jedną z barw dostępnych w ramach palety RAL, metodą malowania proszkowego.

Źródło: Pol-Skone

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 

Czytaj także