Artykuł: Popularyzacja nowoczesnych technologii wsparciem inwestorów

Popularyzacja nowoczesnych technologii wsparciem inwestorów

Postęp technologiczny dotyczy również budownictwa jednorodzinnego. Producenci materiałów budowlanych, architekci i konstruktorzy wdrażają nieustannie nowe rozwiązania. Przyspieszają one tempo prac wykonawczych, umożliwiają wydłużenie sezonu budowlanego, a także powodują, że dom jest solidny, zdrowy, bezpieczny i komfortowy.

Nowoczesny dom to dom szybko wznoszony, pozbawiony wad technologicznych, a w przyszłości tani w utrzymaniu i łatwo poddający się zabiegom konserwacyjnym. W osiągnięciu tych celów pomocne są nowoczesne technologie budowy domu i systemowe rozwiązania, które można wykorzystać zarówno na etapie budowy, jak i instalacji oraz wykończenia.

Ogólnodostępne nowoczesne technologie budowy domu 

Do dyspozycji współczesnego inwestora są nowoczesne systemy ścienne, dachowe, ociepleniowe czy podłogowe oraz nowoczesne produkty chemii budowlanej kompatybilne z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Nowoczesne technologie stosowane na etapie budowy służą na przykład wyeliminowaniu ryzyka popełnienia błędów wykonawczych takich jak mostki termiczne czy niewłaściwy dobór produktów chemii budowlanej grożący na przykład niską trwałością. Innowacyjne rozwiązania występują również w obszarze instalacji. Pompy ciepła, systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła czy tzw. instalacje inteligentne, do niedawna, głównie ze względu na wysokie ceny, były dostępne tylko dla zamożniejszych inwestorów. 

W tej chwili dzięki upowszechnieniu produkcji, poszukiwaniu nowych rozwiązań technologicznych zmniejszających jej koszty, ceny tych urządzeń są znacznie niższe, co powoduje, że wzrasta ich popularność. Zjawisko to dotyczy również do niedawna nowatorskich, a dzisiaj powszechnie stosowanych materiałów wykończeniowych, takich jak kompozyty czy termodrewno oraz produktów powstałych z zastosowaniem nanotechnologii. Wykorzystanie takich produktów obniża koszty eksploatacji oraz wydłuża trwałość budynku.

Wielu producentów materiałów budowlanych przeprowadza regularne szkolenia dla wykonawców. Zatrudniając tak przeszkoloną ekipę, inwestor zyskuje większą pewność, że – pracując z danym produktem – nie popełnią oni błędów wykonawczych.

Nowoczesne technologie budowy domu ze wsparciem producentów

Popularyzacja nowoczesnych technologii budowy domu nie miałaby szans powodzenia, gdyby nie zaangażowanie samych producentów. Wysoka podaż materiałów budowlanych dobrej jakości i w tym przypadku sprzyja inwestorowi. Firmy zainteresowane sprzedażą swoich produktów, muszą nieustannie podnosić konkurencyjność oferty. Reklama czy inne formy utrwalające świadomość marki są niewystarczające, dlatego starają się oni docierać ze swoimi produktami wprost do inwestorów i wykonawców – służą temu różne formy szkoleń czy indywidualnego doradztwa prowadzonego bezpośrednio na budowie. Taka forma promocji ma swoje szczególne uzasadnienie w przypadku materiałów, przy których montażu zostały przewidziane rozwiązania dedykowane tylko danemu produktowi lub grupie dopasowanych do siebie materiałów. W takich sytuacjach korzystne dla inwestora są oferty sprzedaży wraz z montażem, co znacznie zmniejsza ryzyko popełnienia błędów wykonawczych, a ponadto może gwarantować stałą opiekę profesjonalnego serwisanta.   

Zdjęcia: Blachy Pruszyński, Fotolia.com

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

Czytaj także

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!