Artykuł: Ogrodzenia systemowe

Ogrodzenia systemowe

Dają gwarancję szybkiego, sprawnego montażu. Ogrodzenia systemowe to rozwiązanie dla nowoczesnej posesji.

Ogrodzenia systemowe to zestaw wielu niezbędnych elementów służących do kompleksowego wzniesienia ogrodzenia, zachowanego w jednym stylu. Kupując gotowy system, otrzymamy segmenty i słupki płotu, bramy oraz furtki. Możemy też nabyć w zestawie obramowania dla skrzynek elektrycznych czy gazowych. Producent dodatkowo zapewnia wszystkie części montażowe oraz służące do wzniesienia fundamentu. Forma i styl ogrodzenia mogą być utrzymane w tej samej estetyce co balustrady domu, jeśli zdecydujemy się na szerszą ofertę danej firmy. Ponadto produktami dopełniającymi bywają pokrycia dachowe i orynnowanie wyprodukowane w identycznym kolorze. Ogrodzenia systemowe oraz dodatkowe elementy metalowe kupione u tego samego producenta, pozwolą nie tylko ujednolicić wygląd posesji, ale również oszczędzić czas i pieniądze.

Ogrodzenia systemowe a warunki terenu

Ogrodzenia systemowe umożliwiają montaż na każdym terenie i w dowolnym kształcie. Zarówno słupki, jak i elementy przęseł występują w każdym wymiarze. Ogrodzenie może mieć wysokość np. od pół metra do prawie trzech, a długość przęseł również nie jest standardowa i przycinana na wymiar. Ogrodzenia systemowe dają też możliwość dowolnego przedłużenia oraz rozbudowy. Jeśli będziemy mieli chęć powiększyć swoją posesję, bez trudu wykonamy ogrodzenie w tym samym stylu. Teren pochyły grodzi się, stosując rozwiązanie schodkowania fundamentu lub gotowymi skośnymi przęsłami.

Furtki i bramy ogrodzenia systemowego

W zestawie elementów znajdziemy też furtki i bramy utrzymane w tej samej stylistyce i estetyce co ogrodzenia. Możemy wybrać bramę przesuwną, której skrzydło chowa się wzdłuż ogrodzenia i nie zajmuje wiele miejsca. Tam, gdzie przestrzeń nie jest ograniczona, sprawdzi się brama jedno- lub dwuskrzydłowa – w zależności od szerokości wjazdu. Konstrukcja może być wyposażona w listwę zderzakową, listwy bezpieczeństwa, fotokomórki, a nawet lampę sygnalizacyjną. Również dostępne w systemach furtki mogą otwierać się w dowolnym kierunku, choć częstszym rozwiązaniem jest otwieranie na teren posesji. Jeśli droga dojazdowa do działki jest wąska, bez problemu zamontujemy bramę i furtkę cofniętą w głąb działki. 

Dodatkowy asortyment ogrodzenia systemowego

Zaletą ogrodzeń systemowych jest możliwość dokupienia dodatkowych elementów, które umożliwią dostosowanie do bieżących wymagań. Krótszymi przęsłami wydzielimy miejsce na śmietnik, liczniki prądu czy gazu. Również przeszkody znajdujące się na linii granicy posesji, takie jak choćby słup elektryczny czy drzewo, mogą być ominięte przy wykorzystaniu gotowych elementów. Dobrze jest wybrać modele ogrodzeń z łącznikami uniemożliwiającymi ich demontaż.

Estetyczne ogrodzenia systemowe

Oprócz metalowych ogrodzeń systemowych w kolorach stalowych możemy wybrać także przęsła powlekane PCW, które występują w barwach zielonej, białej, niebieskiej i ciemnoszarej. Najczęściej stosowane przez producentów farby proszkowe to szara, niebieska, brązowa, zielona i czarna. Większość produktów zamówimy na życzenie w dowolnym odcieniu, za dodatkową opłatą. Dodatkowo płatna będzie też powłoka poliestrowa, która występuje w dowolnej barwie.

Zdjęcia: Betafence, Budmat, Fotolia.com, Wiśniowski

Czytaj także