Artykuł: Nowoczesne baterie z wyciąganą wylewką

Nowoczesne baterie z wyciąganą wylewką

Nowoczesne baterie zlewozmywakowe znacznie usprawniają prace domowe. Do bardzo praktycznych rozwiązań należy bateria kuchenna wyciągana. Na czym polega funkcjonalność baterii z wyciąganą wylewką?

Wylewka, której zasięg działania jest bardzo szeroki to jedna z najczęściej wykorzystywanych funkcji baterii zlewozmywakowych. Sprawdzi się niezależnie od wielkości zlewozmywaka, będzie przydatna nie tylko podczas gotowania czy też sprzątania kuchni, docenimy ja również podczas porządków w domu i na posesji.

Bateria kuchenna wyciągana – ergonomia

Na duży dwukomorowy zlewozmywak w kuchni można sobie pozwolić, jeśli jej wymiary są odpowiednio duże, w większości wyposażamy ją w zlewy jedno- lub półtorakomorowe. W takim przypadku niezbędna okazuje się nowoczesna bateria kuchenna wyciągana, która sprzyja ergonomii kuchennych prac. Dzięki takiej funkcji napełnimy choćby stojące na podłodze wiadro wykorzystywane do mycia podłogi czy też ustawiony na płycie kuchennej garnek. Wylewka tego rodzaju okaże się także niezastąpiona, gdy do komory zlewozmywaka nie mieści się naczynie, które chcemy napełnić wodą. Sprawdzi się także w przypadku dużych zlewozmywaków, choćby wtedy, gdy musimy skierować precyzyjnie strumień wody, na przykład dokładnie opłukać jarzyny czy owoce umieszczone w komorze oddalonej od baterii. Dzięki temu rozwiązaniu także mycie samego zlewozmywaka przebiega sprawniej i bez wysiłku.

Bateria kuchenna wyciągana – funkcjonalna i trwała konstrukcja

Modele tego typu mają wylewkę, która jest połączona z korpusem baterii elastycznym wężem. Jego długość wynosi zazwyczaj 100-150 cm, wysunięcie głowicy baterii na taką odległość umożliwia korzystanie z wody również w znacznym oddaleniu od komory zlewozmywaka. Na drugim końcu węża jest umieszczony specjalny obciążnik, który ułatwia manewrowanie wężem, na przykład usprawnia jego wsuwanie do korpusu baterii i utrzymanie pod zlewozmywakiem, kiedy nie jest używany. Warto również by wylewka była obracalna, można wówczas ją obracać od lewej do prawej strony na przykład o 180o, w zlewozmywakach dwukomorowych najbardziej funkcjonale są baterie z wylewką obracalną o 360o. Baterie kuchenne wyciągane są także wyposażone w przydatną funkcję przełączania strumienia wody. W zależności od potrzeb możemy zastosować delikatny rozproszony natrysk lub też silnie ukierunkowany strumień o dużym ciśnieniu. Strumień przełączamy na rączce baterii. Baterie zlewozmywakowe tego typu są również najczęściej wyposażone w funkcje oszczędzania wody, standardem jest na przykład zamontowany perlator, czyli napowietrzający wodę aerator. Baterie tego rodzaju są zazwyczaj wyposażone w trwale głowice ceramiczne. Również ich korpus jest wykonany z odpornych na zarysowania oraz działanie wilgoci materiałów. Najczęściej ich powłoka jest chromowana lub też wykonana z trwałych kompozytów kamiennych.

Miejsce na baterię kuchenną wyciąganą

Planując montaż baterii kuchennych wyciąganych zadbajmy o odpowiednią ilość miejsca w szafce zlewozmywakowej, tak by wąż doprowadzający wodę mógł się w niej swobodnie ułożyć. Jego obsługa nie powinna być ograniczona przez umieszczone w szafce kosze na śmiecie, filtry wody czy młynek na odpadki.

Zdjęcia: Invena, Kuchinox, Roca, Fotolia.com


Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

Czytaj także

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!