Artykuł: Kiedy warto korzystać z depozytu w składzie

Kiedy warto korzystać z depozytu w składzie

Wyobraźmy sobie sytuację, że kupując materiały w jednym składzie, możemy uzyskać korzystny rabat, gdy wydamy tam większą sumę. Kusząca perspektywa, ale co zrobić z dodatkowymi produktami, które z pewnością się przydadzą, ale jeszcze nie teraz? Można zapłacić i oddać je w depozyt.

Kompleksowość usług, jakie oferują dzisiaj wyspecjalizowane placówki handlujące materiałami budowlanymi to dla współczesnego inwestora budującego dom ogromny atut w postaci zaoszczędzonego czasu (tak cennego w obecnych czasach) przeznaczonego na przedsięwzięcie, ale również większego poczucia bezpieczeństwa. Konieczne jest ono szczególne w prowadzeniu zaopatrzenia na budowę, w tym transportu i przechowywania materiałów budowlanych

Na czym polega usługa depozytu materiałów budowlanych

Usługa depozytu pozwala na zakup materiałów budowlanych i przechowanie (nawet przez kilka miesięcy) ich w składzie lub hurtowni do momentu, aż nadejdzie odpowiednia pora ich wykorzystania. To świetna propozycja dla wszystkich budujących dom, którzy nie mają na placu budowy odpowiednich warunków do prawidłowego składowania budulca przez dłuższy czas. 

Usługa depozytu materiałów budowlanych przydaje się również wtedy, gdy mamy szansę skorzystać z promocji czy sezonowych wyprzedaży, na przykład w zimie, kiedy wiele składów obniża ceny produktów budowlanych.

Ile kosztuje depozyt materiałów budowlanych w składzie

Zanim kupimy materiał, zapytajmy, czy skład oferuje usługę depozytu, i ile to będzie kosztowało. Koszt przechowywania ustalany jest indywidualnie. Zdarza się, że przechowywanie będzie nieodpłatne, ale może być pobierana miesięczna opłata równa 1% wartości pozostawianego towaru. Podczas zakupu podpisujemy umowę (umowa magazynowania) i umawiamy się do kiedy towar ma pozostawać u sprzedawcy. Można też ustalić harmonogram dostaw i wtedy na budowę będzie przywożony towar w kolejności jego stosowania. Trzeba będzie wtedy pokryć koszty dostawy. Depozyt opłaca się szczególnie tym inwestorom, którzy nie mają warunków do prawidłowego przechowywania materiałów. W składzie, hurtowni są odpowiednio przygotowane hale, w których nic złego nie ma prawa się stać ani chłonnym bloczkom, ani deskom, ani zaprawom. Towar jest też 24 godziny na dobę strzeżony przez ochronę. 

fot. z arch. PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 

Czytaj także