Artykuł: Izolacja podłogi na gruncie styropianem Termoorganika

Izolacja podłogi na gruncie styropianem Termoorganika

Izolacja podłogi na gruncie powinna stanowić również skuteczną ochronę cieplną. Ze względu na poprawienie efektywności energetycznej budynku zaleca się stosowanie 15 cm warstwy płyt STANDARD dach-podłoga. Jeżeli nie ma możliwości zastosowania grubszej warstwy płyt styropianowych, to można zastosować płyty PLATINUM PLUS dach-podłoga grubości 10 cm. Są to płyty o bardzo wysokich parametrach izolacyjnych i będą stanowić odpowiednią ochronę budynku przed stratą ciepła do gruntu. 

Różnica temperatur między wnętrzem budynku, a gruntem wymaga zastosowania odpowiednio skutecznej izolacji termicznej w tym miejscu. Najczęściej wykonuje się izolację termiczną podłogi na gruncie w postaci jednolitej, płaskiej warstwy na całej powierzchni podłogi. Na rysunku poniżej przedstawiono układ warstw podłogi na gruncie, w którym beton podkładowy (03) jest wylany na warstwę folii (02), aby zapobiec mieszaniu się betonu z gruntem (01). Na betonie (03) rozłożona jest warstwa poziomej izolacji przeciwwilgociowej (04). Na niej z kolei ułożone są płyty styropianowej izolacji termicznej (05). Warstwa jastrychu pływającego (07) jest oddzielona od styropianu warstwą rozdzielczą (06). Na jastrychu wykonana może być dowolna warstwa posadzkowa (08).


Styropian Termo Organika TERMONIUM dach podłoga są to płyty w kolorze srebrno-szarym o najwyższych parametrach izolacji cieplnej, wyprodukowane na bazie innowacyjnego surowca zawierającego np. grafit, który poprawia właściwości izolacyjne płyt. Przeznaczone są do wykonywania izolacji cieplnych podłóg, dachów i stropodachów.  Płyty mogą być produkowane w wersji z bokami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich „na zakładkę”. Styropian TERMONIUM dach podłoga jest zalecanym izolatorem termicznym wykorzystywanym do izolacji termicznej podłóg i stropów.

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła 0,031 W/(m·K)

Styropian w kropki Termo Organika GOLD dach podłoga to płyty styropianowe produkowane metodą spieniania polistyrenu i przeznaczone do wykonywania izolacji cieplnych podłóg, dachów i stropodachów.  Płyty mogą być produkowane w wersji z bokami płaskimi lub frezowanymi umożliwiającymi układanie ich „na zakładkę”. Styropian GOLD dach podłoga jest podstawowym zalecanym izolatorem termicznym wykorzystywanym do izolacji termicznej podłóg i stropów. 

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła 0,036 W/(m·K)


Film: Ocieplenie podłogi na gruncie

.

Źródło: Termoorganika

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 

Czytaj także