Artykuł: ISOVER VARIO – wilgoć i szczelność pod kontrolą

ISOVER VARIO – wilgoć i szczelność pod kontrolą

Inteligentny system izolacji cieplno-wilgotnościowej ISOVER VARIO XtraSafe jako jedyny na polskim rynku zapewnia optymalną temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach. Umożliwia idealną szczelność zimą i zdolność oddychania latem.

ISOVER VARIO XtraSafe – elementy systemu:

  • ISOVER VARIO Xtra Safe – folia, membrana paroizolacyjna o zmiennym oporze dyfuzyjnym  Sd = 0,3-25,0,
  • VARIO XtraFix – taśma montażowa do mocowania folii do konstrukcji,
  • VARIO Xtra Tape – taśma izolacyjna o wysokiej przyczepności do różnych podłoży, zapewniająca hermetyczne uszczelnianie,
  • Vario XtraFit – trwały, elastyczny, samoprzylepny uszczelniacz zapewniający trwałe hermetyczne uszczelnienie styku folii oraz ścian szczytowych, sufitów, kominów czy konstrukcji.
  • ISOVER Super-Mata – mata z wełny mineralnej szklanej o doskonałych parametrach izolacyjnych (współczynnik przewodzenia ciepła: λD=0,033 W/mK). Doskonały produkt do izolacji termicznej i akustycznej, sprężysty, poddający się kompresji, a zarazem niepalny (klasyfikacja ogniowa: A1) i łatwy w montażu (bez sznurkowania utrzymuje się między krokwiami). Zachowuje niezmienne parametry techniczne przez lata.

Wiatroizolacja, nazywana czasem membraną dachową, powinna być przede wszystkim folią wysoko-paroprzepuszczalną. O jej jakości świadczy ilość wilgoci w jednostce czasu, którą jest w stanie odprowadzić z ewentualnie zawilgoconej wełny. O jej jakości świadczy również stabilność parametrów w czasie, tzn.: aby opisana wyżej paroprzepuszczalność folii z czasem nie zmniejszała się. Membrana dachowa pełni trzy główne funkcje:

  • stanowi dodatkową ochronę wełny przed ewentualnym zamoknięciem w przypadku powstania np.: krótkotrwałych nieszczelności w dachu,
  • chroni wełnę przez nadmiernym „wywiewaniem ciepła” z jej wierzchniej warstwy,
  • chroni wełnę przed zanieczyszczeniami, które mogą dostać się do szczeliny wentylującej dach.

Paroizolacja to odpowiednia warstwa folii w ścianie lub w stropie, której celem jest zapobieganie przenikaniu pary wodnej z pomieszczenia do zewnętrznych warstw przegrody. 

Aktywnie oddychająca i regulująca wilgotność paroizolacja zapewnia zdrowy mikroklimat i idealną jakość powietrza przez cały rok!

Nieprawidłowa izolacja dachu może powodować utratę aż 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie domu. Przez niepotrzebne błędy tracimy pieniądze, komfort, a także zdrowie. Jak tego uniknąć?

Dobra rada

Aby uniknąć błędów w izolacji dachu skośnego – najbardziej popularnej formy zwieńczenia budynków w Polsce, zawsze pamiętajmy o sprawdzeniu projektu izolacji. Jak to zrobić? Wystarczy wziąć długopis i „objechać” przy jego pomocy cały przekrój pionowy budynku. Poza drzwiami i oknami nie powinno być żadnej przerwy w izolacji.

Źródło: Isover

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 

Czytaj także