Artykuł: Gładkie ściany z gipsami Franspol

Gładkie ściany z gipsami Franspol

Gipsy szpachlowe wykorzystujemy do korygowania większych nierówności oraz precyzyjnego wyprowadzania kątów i płaszczyzn ścian oraz sufitów.  Mają one większą wytrzymałość niż gładzie, a jego wysoka twardość sprawia trudności przy szlifowaniu. Możliwość nakładania jednorazowo grubej warstwy gipsu pozwala szybko i skutecznie zniwelować nawet duże nierówności.

Gips Szpachlowy Extra GS-5 to wysokiej jakości wolnowiążący materiał wykończeniowy o dużej przyczepności do podłoża. Jest plastyczny podczas nakładania i twardszy od gładzi szpachlowej. Przeznaczony głównie do prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych w budownictwie, a w szczególności pozwala doprowadzić ściany i sufity do idealnej gładkości przed malowaniem. Wykorzystywany do szpachlowania na podłożach betonowych, tynkach cementowo-wapiennych i cementowych wewnątrz pomieszczeń.

Gips Szpachlowy UNI PRO GS-8 jest suchą mieszanką produkowaną na bazie wyselekcjonowanych składników naturalnych, wypełniaczy mineralnych i komponentów poprawiających właściwości techniczne i użytkowe zaprawy. Przygotowana z Gipsu Szpachlowego UNI PRO GS-8 zaprawa ma bardzo dobrą przyczepność i łatwo rozprowadza się po podłożu. Po wyschnięciu bez trudu poddaje się szlifowaniu tworząc doskonałe podłoże pod malowanie lub tapetowanie.

Gładzie szpachlowe wykorzystujemy do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni ścian. Jednorazowo można nakładać cienką warstwę gładzi i mniejsza jest ich wytrzymałość mechaniczna. Niektóre gładzie można obrabiać na mokro bez konieczności szlifowania. Gładzie szpachlowe mają jasną i jednolitą barwę na całej powierzchni, więc łatwiej pomalować ściany bez smug już jedną warstwą farby. Osiągnięcie pożądanego efektu wymaga staranności wykonawczej i przestrzegania kilku podstawowych z zasad sztuki budowlanej.

Podłoże powinno być suche, nośne, stabilne i oczyszczone z kurzu, resztek farb i innych zabrudzeń. Podłoża należy zagruntować preparatem gruntującym (np. głęboko penetrujący Royal Grunt). Dzięki temu będziemy mieli pewność, że gips bez problemu połączy się z podłożem. Zagruntowana powierzchnia jest gotowa do dalszego użytkowania po około 24 godzinach od zakończenia gruntowania. Wszystkie stykające się z zaprawą elementy stalowe powinny być zabezpieczone antykorozyjnie. Następnie przygotowujemy gładź szpachlową. 

Gotowa Gładź Szpachlowa FINISZ to najwyższej jakości, śnieżnobiała, gotowa do użycia Gładź Szpachlowa, przeznaczona głównie do prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Pozwala doprowadzić ściany i sufity do idealnej gładkości przed malowaniem. Jest doskonałym materiałem służącym do ostatecznego wypełniania niewielkich ubytków i rys na tynkach. Służy do szpachlowania na podłożach betonowych, tynkach cementowych i cementowo - wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Może służyć do szpachlowania złączy płyt gipsowo - kartonowych jako ostateczna warstwa. Ze względu na wysoką elastyczność Gotowa Gładź Szpachlowa Finisz jest łatwa w nakładaniu i rozprowadzaniu zarówno metodą ręczną jak i za pomocą agregatu natryskowego.

Gładź Szpachlowa Premium Gold charakteryzuje się idealną bielą i drobną granulacją, co pozwala uzyskać najwyższej jakości białą i gładką powierzchnię, doskonałą pod malowanie czy inne dekoracje. Gładź Premium Gold opracowana została na podstawie uznanej na rynku francuskim receptury. Posiada wydłużony do 12 godzin czas wiązania, co umożliwia wykorzystanie całej zarobionej z wodą mieszanki. Jednocześnie podwyższona jest wytrzymałość i zwiększona przyczepność do podłoża.

Gładź Szpachlowa Extra GS-2 jest wolnowiążącym materiałem wykończeniowym wysokiej jakości. Doskonały jako ostateczna warstwa, łatwy do obróbki i szlifowania. Gładź GS-2 przeznaczona jest głównie do prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych w budownictwie, a w szczególności pozwala doprowadzić ściany i sufity do idealnej gładkości przed malowaniem. Jest doskonałym materiałem służącym do ostatecznego wypełniania ubytków, bruzd i rys na tynkach. Dużą zaletą jest biel produktu, co zmniejsza zużycie farby podczas malowania.

Gładź Szpachlowa PLUS GS-3 to produkt przeznaczony jest do szpachlowania i obróbki powierzchni w technice mokre na mokre. Wydłużony został czas wiązania i obecnie wynosi 40 do 60 minut. Po tym czasie można nakładać drugą warstwę lub zacierać (za pomocą pacy metalowej) na gładko. Pierwsza warstwa nie ulega uszkodzeniu dzięki wysokiej przyczepności międzywarstwowej oraz prawidłowej reologii zaprawy, która umożliwia równomierne nakładanie i gładzenie bez zrywania lub rolowania poprzedniej warstwy. Zaletą stosowania techniki „mokre na mokre” jest większa efektywność pracy, co daje możliwość wykończenia szpachlowanej powierzchni w ciągu jednego dnia pracy bez potrzeby szlifowania.

Masę szpachlową naciąga się równomiernie za pomocą nierdzewnej pacy, silnie dociskając do podłoża. Powstałe niedokładności należy ponownie cienko zaszpachlować i przeszlifować. Pamiętajmy jednak przy tym o unikaniu bezpośredniego nasłonecznienia oraz przeciągów, i jednoczesnym zadbaniu o właściwą wentylację pomieszczeń. Przygotowana według powyższego opisu masa musi być zużyta przed rozpoczęciem wiązania. Gładź powoli wsypujemy do odpowiedniej ilości czystej wody, następnie ręcznie lub mechanicznie mieszamy, aż do uzyskania jednorodnej masy. Po kilku minutach należy wymieszać ponownie i można nakładać zaprawę na powierzchnię ściany. Prawidłowe położenie gładzi znacznie ułatwi, a czasem wręcz umożliwi, przejście do kolejnych etapów pracy. Osiągnięcie idealnej gładkości wymaga wprawy, ale dokładność i odpowiednie materiały będą procentować w przyszłości, niezależnie od tego, czy ściany mają być tylko malowane, czy pokrywane tapetą.

Płyty gipsowo-kartonowe zamiast tynkowania

Klej Gipsowy Montażowy GK-1Klej o optymalnym czasie wiązania, przeznaczony do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych wewnątrz pomieszczeń. Gotowy do użycia bezpośrednio po zarobieniu wodą. Klej daje się łatwo mieszać, przez co uzyskujemy konsystencję pasty gotowej do użycia, którą należy wykorzystać w ciągu ok. 0,5 godziny. Po rozpoczęciu twardnienia następuje szybki proces wiązania. Przyklejanie i wyrównywanie płyt powinno nastąpić po 10-15 minutach od nałożenia masy. Minimalna grubość nałożonej masy powinna wynosi ok.1,5-2,0 cm. Przyklejając płyty gipsowo-kartonowe zaprawę nalżey nakładać najpierw na powierzchnie płyt, a dopiero potem dociska do podłoża. Porcje zaprawy należy nakadać w odstępach co 30 cm.

Szpachla Gipsowa Specjal bez taśmy wykorzystywana jest do łączenia płyt gipsowo-kartonowych bez stosowania taśmy zbrojącej. Wyselekcjonowane dodatki modyfikujące nadają odpowiednią plastyczność i wytrzymałość. Pozwala doprowadzić spoiny do idealnej gładkości przed malowaniem lub innymi pracami wykończeniowymi. Może służyć do osadzania narożników perforowanych. Przygotowana zaprawa ma bardzo dobrą przyczepność i łatwo rozprowadza się po podłożu. Po wyschnięciu bez trudu poddaje się szlifowaniu.

Szpachla Gipsowa z taśmą do łączenia płyt gipsowo-kartonowych z zastosowaniem taśmy zbrojącej przeznaczona jest do ręcznego szpachlowania spoin między płytami gipsowo-kartonowymi o krawędziach półokrągłych, półokrągłych spłaszczonych oraz ostrych sfazowanych. Pozwala doprowadzić spoiny do idealnej gładkości przed malowaniem lub innymi pracami wykończeniowymi. Może służyć do osadzania narożników perforowanych. Przygotowana zaprawa ma bardzo dobrą przyczepność i łatwo rozprowadza się po podłożu. Po wyschnięciu bez trudu poddaje się szlifowaniu.
 

Czytaj także