Artykuł: Energooszczędne okno na świat - Stolbud Włoszczowa

Energooszczędne okno na świat - Stolbud Włoszczowa

Capital Smart 

Okno Capital Smart to innowacyjny produkt, oparty na konstrukcji okna Capital 92 mm, który jest nieodzownym elementem inteligentnych rozwiązań w naszych domach. Nowoczesna technologio pozwala sterować funkcjami okna, wykorzystując urządzenia elektroniczne takie jak: tablety, smartfony bądź inne urządzenia z systemem iOS lub Android oraz pilota.

Okno Capital Smart wykorzystuje nie tylko funkcje stacji meteorologicznej, informując nas o temperaturze, sile i prędkości wiatru, ale również o obecności jakże niebezpiecznego tlenku węgla. Ponadto inteligentnie reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne, np. pozwało na automatyczne zamknięcie okna w przypadku deszczu, zaciemnienie szyb przy zwiększającym się nasłonecznieniu oraz zapewnia stale prawidłową wentylację.

Film: Capital Smart - Inteligentne okno przyszłości.

'

Integracja okna Capital Smart z nowatorską aplikacją TaHoma umożliwia stałą kontrolę nad twoim oknem nawet na odległość.

  • Inteligentny system zarządzania ciepłem i światłem słonecznym w oknie Capital Smart podwyższa komfort użytkowania i zmniejsza zużycie energii. Chroni wnętrze przed przegrzaniem i nagłymi wzrostami temperatury. 
  • Pozwala na intuicyjny i komfortowy sposób otwierania i zamykania okna, ustawiając automatycznie mikrowentylację i wybór ustalonej pozycji otwarcia, w przypadku braku zasilania ma możliwość zaryglowania skrzydła
  • Umożliwia automatyczne przyciemnianie szyb i pozwala na automatyczne sterowanie okiennicami zewnętrznymi i żaluzjami wewnętrznymi
  • Specjalne czujniki wykrywające niebezpieczeństwo powstania pożaru lub nadmiernego stężenia tlenku węgla zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom domu. 
  • Idealne zabezpieczenie przed próbami włamania - dzięki kontaktronom zamontowanym w oknie, współdziała ze zintegrowanym systemem alarmowym w całym domu
  • Umożliwia sterowanie oknem za pomocą pilota lub urządzeń mobilnych 

Okna drewniane CAPITAL 92

Ciepły i przytulny dom zapewnia przyjemną atmosferę wszystkim jego mieszkańcom. Zastosowanie nowoczesnych okien drewnianych o wysokich parametrach izolacyjności termicznej gwarantuje komfort i wygodę we wnętrzu przez cały rok. Okna Capital (Uw od 0,68 W/m2) skutecznie izolują pomieszczenia przed letnim upałem, a także zapewniają niskie utraty ciepła podczas zimowych mrozów.

Dzięki odpowiedniej grubości skrzydła i ościeżnicy, nowoczesne Okno Capital spełnia najwyższe standardy użytkowe oraz techniczne. Jednoramowa, czterowarstwowa, stabilna konstrukcja ramy wykonana jest z najlepszej jakości drewna dębowego, sosnowego lub meranti. Model okna Capital cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów także dzięki zastosowaniu w nim zestawów 3- szybowych, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjności termicznej (Ug=0,5 w/m2K). Stolbud Włoszczowa- jako pierwszy w Polsce producent stolarki otworowej został nagrodzony certyfikatem Instytutu Techniki Budowlanej CQ ITB dla energooszczędnego okna Capital. Ponadto za innowacyjne i energooszczędne technologie w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej oraz rozwiązania przyjazne przyrodzie i człowiekowi firma Stolbud Włoszczowa przyznano certyfikat Zielona Marka.

'

Zestawy szybowe są jednym z najważniejszych elementów okna. Nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale przede wszystkim wpływają na energooszczędność, akustykę i antywłamaniowość. Najczęściej stosowane są zestawy dwu- lub trzyszybowe.

Zestaw dwuszybowy (jednokomorowy) to typowy pakiet spełniający podstawowe wymagania izolacji termicznej i akustycznej.

Zestaw trzyszybowy (dwukomorowy) daje możliwość osiągnięcia lepszych niż zestaw dwuszybowy, parametrów izolacji termicznej i akustycznej.

Pakiet energooszczędny warto zastosować, jeśli zależy nam na bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej. To współczynnik Uw określa właściwości termiczne i energooszczędne okien. Im niższe „U” tym mniejsze straty ciepła i niższe rachunki za ogrzewanie. Uw oznacza współczynnik przenikania ciepła dla całego okna, Ug – oznacza współczynnik przenikania tylko szyby (zawsze niższy od Uw). 

Szyba antywłamaniowa, wyprodukowana głównie ze szkła laminowanego (3 lub 4 warstwy folii) albo żywicowego. Taka szyba dłużej niż szyba bezpieczna opiera się ewentualnemu włamywaczowi i utrudnia mu sforsowanie okna. Dla przypadkowego agresora może stanowić przeszkodę nie do pokonania. Bezpieczne szkło wielowarstwowe nie rozpada się mimo pęknięcia. Zwykłą szybę złodziej może rozbić i dostać się do domu.

Szyba bezpieczna ma na celu głównie ochronę przed zranieniem się odłamkami szkła w przypadku jej stłuczenia. Wykorzystywane do jej produkcji szkło albo rozpada się na bardzo drobne kawałki o tępych krawędziach (np. szkło hartowane), albo pęka, ale się nie rozsypuje (utrzymywane jest w całości dzięki zastosowanym laminatom, żywicom, zbrojeniu z drutu itp.).

W celu skutecznego zachowania właściwości energooszczędnych okien należy również pamiętać o ich właściwym posadowieniu w murze i warstwie ocieplenia eliminując mostki termiczne.

Film: "Ciepły montaż" okna w warstwie muru

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 

Czytaj także