Artykuł: Duże przeszklenia na elewacji domu

Duże przeszklenia na elewacji domu

Duże okna i przeszklenia stały się synonimem nowoczesnego domu. Zajmują one znacznie więcej miejsca niż jeszcze do niedawna. Zainspiruj się naszymi propozycjami na przeszkloną elewację!

Duże przeszklenia typowe jeszcze do niedawna dla architektury biurowej oraz przemysłowej zagościły na stałe w projektach domów jednorodzinnych. Wykorzystuje się je zarówno w realizacjach niewielkich budynków, jak i przestronnych willi. Przeszklona elewacja buduje nie tylko prestiż domu, ale sprawia również, że jest on doskonale doświetlony, otwiera także nowe możliwości aranżacyjne dla wnętrz. Do dyspozycji mamy m.in. wysokie okna, okna panoramiczne, narożne, duże nieotwieralne przeszklenia – to materiały pozwalające wykreować niebanalną architekturę domu.

Wysokie okna

Okna zaczynające się tuż nad podłogą lub na tym samym co posadzka poziomie to dzisiaj prawie standard. Szczególnie warto je stosować tam, gdzie chcemy być dobrze skomunikowani z otoczeniem domu.

Okna narożne

Okna narożne tworzą przeszklenia połączone pod kątem 90o, najlepszy efekt estetyczny budują te, które są połączone klejem, a nie jak jeszcze bywało do niedawna słupkiem.

Drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe nigdy nie były tak duże, jak obecnie. Szczególnie efektowne i największe, a przy tym wygodne są drzwi przesuwne oraz podnośno-przesuwne i uchylno-przesuwne.

Okna horyzontalne

Znakiem nowoczesnej architektury są także przeszklenia wyraźnie wypoziomowane. Dzięki nim bryła domu nabiera nowoczesnego charakteru, a do wnętrz dociera światło w nietypowych miejscach – np. w pasie między szafkami zabudowy kuchennej.

Zdjęcia: Velux, Braas, Hörmann, Florpol, Oknoplast, Stolbud Włoszczowa, K. Jankowska, Fotolia.com 

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

Czytaj także

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!