Artykuł: Bramy garażowe Hörmann

Bramy garażowe Hörmann

Tradycyjne dwuskrzydłowe bramy garażowe są ciężkie, wymagają ostrożności przy otwieraniu i wjeżdżaniu samochodem do garażu, a przy tym trudno je uszczelnić i są łatwe do sforsowania przez włamywaczy. Nowoczesne bramy garażowe pozbawione są tych wszystkich wad. Są lekkie, dobrze izolowane termicznie, mogą być zdalnie otwierane dzięki wyposażeniu w napędy i piloty oraz zabezpieczone przed niepożądanymi gośćmi. A do tego mogą być wykonane z materiałów wiernie odwzorowujących rysunek i fakturę różnych materiałów: bielonego, opalonego lub postarzonego drewna, zardzewiałej blachy, bambusa czy nawet betonu. Dzięki tej dowolności możemy je dopasować do indywidualnego charakteru naszego domu i koloru elewacji. Wygodny wjazd do garażu jednostanowiskowego powinien mieć ok 2,5 metra szerokości, a do dwustanowiskowego ok 5 metrów. Szeroka gama wymiarów bram pozwoli na dopasowanie ich również po względem ich szerokości i wysokości.

Czym wyróżniają się bramy marki Hörmann?

Trwałość. Bramy firmy Hörmann, dzięki idealnie dopasowanym do ich ciężaru sprężynom oraz odpowiednio dobranemu napędowi, nawet przez kilkadziesiąt lat działają płynnie, cicho i bezpiecznie. Jednocześnie ich odporne na działanie słońca, deszczu, śniegu i wiatru powierzchnie zachowują przez te lata niezmieniony wygląd. Kolory tych bram nigdy nie blakną.

Eleganckie wzornictwo. Hörmann oferuje całe bogactwo wzorów, które  pozwalają dopasować bramę do koncepcji architektonicznej domu: gładkie bez przetłoczeń, z przetłoczeniami kasetonowymi, poziomymi wąskimi i szerokimi, a także wzory z przetłoczeniami podwójnymi i potrójnymi oraz z intarsjami ze stali nierdzewnej i drewna. Wybierać też można spośród kilku rodzajów szlachetnych powierzchni i oklein foliowych imitujących m.in. różne rodzaje drewna oraz z pełnej gamy kolorystycznej.  Do architektury tradycyjnej znajdziemy bramę z przetłoczeniami kasetonowymi wyglądem przypominające dawne bramy dwuskrzydłowe. Do domu o nowoczesnej architekturze możemy wybrać wykończenie spójne z kolorem okien i drzwi wejściowych czy kontrastujące z kolorem ścian. Można również użyć tych samych materiałów, które pokrywają elewację budynku i zlicować bramę ze ścianą, ukrywając ją. 

Ciepły montaż. Aby stratom ciepła zapobiec już na etapie montażu bramy, Hörmann proponuje zainstalowanie między murem garażu a ościeżnicą specjalnego profilu z tworzywa sztucznego, który niweluje mostki termiczne. Profil ten wraz z dodatkowymi podwójnymi uszczelkami wargowymi, umieszczanymi bo bokach bramy i w jej górnym obszarze, nawet o 15% może poprawić termoizolacyjność bramy. Oferowany przez firmę Hörmann zestaw ThermoFrame to znacznie skuteczniejsza ochrona przed ucieczką ciepła niż brama o bardzo grubym blacie.

Bezpieczny i energooszczędny napęd. Im szybszy napęd, tym mniej ciepła ucieka z garażu podczas otwierania i zamykania bramy. Ale prawdziwie energooszczędny napęd, taki jak SupraMatic firmy Hörmann, ponadto zużywa bardzo mało prądu. Otwierający się z szybkością 22 cm/s SupraMatic, dzięki inteligentnemu dopasowaniu poboru mocy do potrzeb, jest niezwykle energooszczędny nie tylko w czasie pracy, ale także w stanie czuwania. Pobór energii w trybie stand-by nie przekracza jednego wata. To wszystko sprawia, że zużywa on jedynie 20% energii, jaką pobierają zwykłe napędy do bram. Napędy firmy Hörmann zapewniają maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału przed skopiowaniem. Dwukierunkowe działanie umożliwia zarówno sterowanie bramą, jak i odczyt jej statusu (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnik automatycznie potwierdza, czy brama rzeczywiście została zamknięta.

Brama garażowa firmy Hörmann uratowała garaż i dom przed spaleniem.

W razie pożaru często minuty decydują o życiu bądź śmierci. Zdarza się, że ogień zaskakuje mieszkańców podczas snu. Do pożaru doszło na posesji pod Gdynią. Nastąpił samozapłon stojącego obok drewutni kompostownika. Ogień szybko rozprzestrzenił się w drewutni, a następnie zajął się nim styropian w ociepleniu domu i brama garażowa. I to właśnie brama firmy Hörmann, która przez blisko godzinę wytrzymała działanie wysokiej temperatury stała się barierą ogniową. Stopiła się jedynie okleina, ale napęd Supramatic działa w dalszym ciągu. Wewnętrzna izolacja ograniczyła też wzrost temperatury od strony, która nie była poddawana działaniu ognia. Brama segmentowa LPU 40 w okleinie Złoty Dąb ocaliła przed spaleniem nie tylko znajdujące się w garażu samochody oraz jego wyposażenie, ale także dom. Poza samą konstrukcją bramy, istotny również był jej prawidłowy montaż.


Bramy segmentowe - Wymarzona brama najwyższej jakości


Bramy segmentowe firmy Hörmann wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Bramy segmentowe dzięki temu, że otwierają się pionowo, oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu. Dodatkowym atutem jest fakt, że do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy segmentowe można zastosować w każdej sytuacji montażowej - kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną czu skośną lub jest zakończone łukiem - brama segmentowa pasuje w każdej sytuacji. Dzięki swojej konstrukcji idealnie nadają się do remontowanych garaży

Niemiecka jakość. Wszystkie komponenty bram i napędów są konstruowane i produkowane przez firmę Hörmann, co gwarantuje ich stuprocentową kompatybilność, a dla bezpieczeństwa Klientów – badane i certyfikowane przez niezależne i akredytowane instytucje. Produkcja odbywa się w Niemczech zgodnie z systemem zarządzania jakością DIN ISO 9001, a wyroby wytwarzane w tym systemie spełniają wszelkie wymagania europejskiej normy PN-EN 13241-1. 

Bramy garażowe dla pokoleń. Produkty seryjne poddawane są próbom wytrzymałościowym, co pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości marki Hörmann. Nowatorskie rozwiązania techniczne i bezkompromisowy system zapewnienia jakości – to dzięki nim udzielamy 10 lat gwarancji na wszystkie bramy segmentowe i 5 lat na napędy Hörmann. Szczegółowe warunki gwarancji są dostępne na stronie www.hormann.pl

Pełna harmonia. Bramy garażowe Hörmann charakteryzują się idealnie równym rozłożeniem przetłoczeń. Segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie łączenia segmentów są praktycznie niewidoczne. Praktyczne drzwi boczne z równomiernie rozłożonym wzorem pasują do wzoru garażowej bramy segmentowej. Harmonijny wygląd całej powierzchni bram segmentowych Hörmann uzyskano dzięki zachowaniu równych odstępów między poszczególnymi kasetonami w pionie. Umożliwia to równa wysokość wszystkich segmentów bramy. Kasetony w ramach jednego segmentu są także ułożone w równych odstępach poziomych. Efekt – spójny wygląd całej bramy. 

Identyczny wygląd ościeżnicy i płyty bramy. Na harmonijny wygląd całej bramy składa się wiele różnych szczegółów: wykończenie przysłony wyrównującej nadproże jest zawsze dopasowane optycznie do segmentów bram – tych w białym kolorze, jak i z każdym innym rodzajem powierzchni. Po prostu wszystko do siebie pasuje. Ościeżnice boczne są standardowo oferowane z białą powierzchnią Woodgrain. Do bram z powierzchnią Sandgrain, Silkgrain i Decograin dostępne są opcjonalne maskownice ościeżnic o powierzchni dopasowanej do segmentów bramy. 

Zlicowana przysłona wyrównująca nadproże. Ta zlicowana przysłona stosowana w bramach LPU jest najbardziej eleganckim rozwiązaniem, gdyż w niewidoczny sposób zakrywa przejście między płytą bramy a nadprożem. Gdy brama jest zamknięta, jej górny segment przylega do przysłony, które razem tworzą jedną płaszczyznę.

Wierna imitacja drewna. Okleina foliowa z tworzywa sztucznego z zewnętrznej strony bramy jest odporna na działanie promieni UV i wiernie oddaje naturalny charakter drewna, natomiast szlachetna okleina w kolorze antracytowym z efektem metalicznym dodaje bramie elegancji. Specjalnie zabezpieczona powierzchnia pozwala długo utrzymać atrakcyjny wygląd 6 oklein Decograin. Bramy LTH wykonane z paneli z litego drewna szczególnie pasują do drewnianych domów lub budynków z drewnianymi elementami wykończeniowymi, np. domów z pruskiego muru lub z drewnianymi elementami elewacji.

Długotrwała ochrona. Stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego oraz wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia, zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań ta długotrwała ochrona jest skuteczna nawet w przypadku długo utrzymującej się wilgoci. Poza tym stopa ościeżnicy tworzy razem z uszczelką progową bardzo estetyczne zakończenie bramy.

Efektywna izolacyjność cieplna. W sytuacji, gdy garaż jest bezpośrednio połączony z domem, zawsze zaleca się instalację dobrze ocieplonej bramy garażowej. Ocieplane segmenty bramy wypełniane są pianką poliuretanową. ThermoFrame firmy Hörmann polepsza właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU. Czarny profil z tworzywa sztucznego, który montuje się razem z ościeżnicą bramy, zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność nawet o 15 %. Opcjonalna ościeżnica ThermoFrame jest oferowana do wszystkich bram segmentowych Hörmann. Ocieplane bramy LPU charakteryzują się najlepszą izolacją z możliwych. Segmenty o grubości 42 mm zapewniają najlepszą stabilność i cichą pracę bramy.

Praktyczne rozwiązania. Wbudowane drzwi przejściowe bez wystającego progu zwiększają komfort użytkowania, zmniejszając choćby ryzyko potknięcia. Zapewniają też możliwość wyprowadzania rowerów i narzędzi ogrodniczych z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Wysokość progu ze stali nierdzewnej wynosi na środku jedynie 10 mm, a na krawędziach 5 mm, co znacznie ułatwia przejeżdżanie i zmniejsza ryzyko potknięcia.

Wyższy poziom bezpieczeństwa. Nieproszeni goście nie mają szans po napotkaniu na automatyczną bramę segmentową Hörmann. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem. Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie, a więc – w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – jest skuteczne także w razie awarii zasilania.

System zdalnego sterowania radiowego. Dwukierunkowy, wyjątkowo bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur do napędów bram garażowych i wjazdowych wykorzystuje nowatorską technologię przyszłości do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych, bram wjazdowych, oświetlenia i wielu innych produktów. Nowo zaprojektowany i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur, charakteryzujący się stabilnym zasięgiem odpornym na zakłócenia, gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum i jest tak samo bezpieczny, jak bankowość elektroniczna.

Komfortowy odczyt położenia bramy. Już nigdy więcej nie będziecie Państwo musieli sprawdzać, czy brama na pewno jest zamknięta. Wystarczy naciśnięcie przycisku, by po kolorze diody LED na nadajniku HS 5 BS rozpoznać, czy brama do garażu jest zamknięta. Ponowne naciśnięcie przycisku umożliwia zamknięcie bramy. Jeżeli brama znajduje się poza zasięgiem wzroku, do jej obsługi wymagana jest instalacja dodatkowej fotokomórki. Nie można bardziej wygodnie i bezpiecznie sterować bramą. Aplikacja dla systemów operacyjnych iOS i Android w połączeniu z bramką LAN / WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi Hörmann i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.


Bramy uchylne - Jakość w pięknej oprawie


Bramy uchylne łączą wysoką jakość i zaawansowaną technikę z trwałością działania i bezpieczeństwem obsługi. Każda z bram uchylnych Hörmann to ponad 50 lat doświadczeń i know how największego producenta bram garażowych w Europie. Bramy uchylne są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach ze stali: z klasycznymi przetłoczeniami, stylowymi kasetonami lub do indywidualnej aranżacji. Jeśli natomiast elementem decydującym o wyglądzie domu jest drewno, to uzasadnioną decyzją będzie wybór bramy garażowej z wypełnieniem z litego drewna.

Inteligentne rozwiązania zabezpieczające wokół całej bramy. Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia palców. Tak wysoki standard bezpieczeństwa spełniają wyłącznie bramy uchylne Hörmann.

Trwałe i optymalne zabezpieczenie. W razie pęknięcia po wielu latach użytkowania jednej ze sprężyn na ramieniu dźwigni, pozostałe nadal zabezpieczają bramę. W ten sposób brama jest skutecznie chroniona przed opadnięciem. Odstęp między zwojami sprężyn jest tak minimalny, że nie stanowi zagrożenia nawet dla małych palców dziecka.

Brama przyjazna w użytkowaniu. Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny. Specjalnie ukształtowane ramię dźwigni podczas zamykania dociska bramę do ościeżnicy i brama samoczynnie się zamyka. Takie rozwiązanie eliminuje powstawanie szczeliny między bramą a ramą.

Innowacyjne ryglowanie zabezpieczające. Jedyne w swoim rodzaju ryglowanie z zapadką obrotową stosowane w bramach uchylnych Hörmann dociska naroża płyty do ramy, co stanowi o wiele skuteczniejsze rozwiązanie niż zwykłe zamknięcia ze sztangą. Podważenie bramy jest praktycznie niemożliwe. Przy pomocy opcjonalnego zestawu do łatwego samodzielnego montażu można później wyposażyć bramę w dodatkowe ryglowanie na górnej ramie.

Pasujące drzwi boczne. Do niemal każdego wzoru bramy dostępne są pasujące drzwi boczne. W ten sposób brama i drzwi tworzą harmonijną całość, szczególnie gdy są montowane tuż obok siebie. 

Wyjątkowa aranżacja. Wzór 905 umożliwia aranżację frontu garażu według własnego pomysłu inwestora i przy uwzględnieniu danego stylu architektonicznego. Przystosowana do wypełnienia przez odbiorcę konstrukcja stalowa ramy stanowi solidną podstawę. O rodzaju wypełnienia decydują tutaj wyłącznie preferencje i gust właściciela. Dzięki temu rozwiązaniu brama garażowa w niemal niewidoczny sposób komponuje się z fasadą budynku.

Więcej światła dzięki przeszkleniom. Dodatkowe przeszklenie stanowi nie tylko element dekoracji. Wpadające do wnętrza naturalne światło poprawia klimat pomieszczeń. Jest to idealne rozwiązanie do garaży wykorzystywanych na przykład jako warsztat. W zależności od wzoru bramy dostępny jest szereg różnych typów przeszklenia: z przezroczystą lub strukturalną szybą z tworzywa sztucznego o grubości 3 mm.


Garażowa brama rolowana RollMatic - Kompletny system z napędem


Rolowana brama garażowa RollMatic firmy Hörmann otwiera się pionowo, dzięki czemu niemal w ogóle zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Również obszar sufitu pozostaje wolny i może być dodatkowo wykorzystany. Dla garaży z małym nadprożem i/lub nieweilką ilością miejsca po bokach oferujemy bramę RollMatic jako bramę rolowaną na zewnątrz. Profile bramy RollMatic są wykonane z wysokiej jakości aluminium odpornego na korozję i wypełnione są równomiernie twardą pianką poliuretanową. Brama standardowo wyposażona jest  w nowoczesny napęd firmy Hörmann, umieszczony na zewnątrz obudowy wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Zintegrowana funkcja łagodnego rozruchu i zatrzymania zapewnia spokojną i oszczędną pracę bramy. Sterowanie jest wyposażone w przycisk sterujący i oświetlenie.

Niezawodny i pewny mechanizm sprężyn naciągowych. Sprawdzony mechanizm sprężyn naciągowych wspomaga napęd podczas otwierania i zamykania bramy. Takie rozwiązanie chroni mechanizm samego napędu. Bramę można łatwo otworzyć ręcznie na wypadek awarii. Otwieranie awaryjne nie wymaga zastosowania korby ręcznej. Podwójne prowadzenie liny stanowi dodatkowe zabezpieczenie bramy przed opadnięciem.

Przyjazne w konserwacji i niepowodujące hałasu. Standardowo napęd jest umieszczony na zewnątrz obudowy wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Uruchomienie i zatrzymanie bramy RollMatic odbywa się szczególnie łagodnie i cicho, co także chroni bramę. Niezawodny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy) oraz wyrównanie sprężynowe pozwalają zrezygnować z zastosowania zabezpieczenia krawędzi zamykającej. Sterownik wewnętrzny i oświetlenie garażu są zintegrowane fabrycznie z obudową sterowania.

Z optymalnie dopasowanym napędem. Garażowa brama rolowana RollMatic stanowi rozwiązanie, które spełnia wszystkie wymagania, ponieważ można ją dopasować optycznie do architektury domu lub warunków montażowych w danym garażu. Na przykład do garaży z niskim nadprożem zalecany jest wariant bramy rolowanej na zewnątrz. Różne wykończenia powierzchni umożliwiają perfekcyjne wkomponowanie bramy RollMatic w otoczenie. Naturalny wygląd bramy gwarantują dwa rodzaje powierzchni drewnopodobnej do wyboru: Decograin i Decopaint. Oferta obejmuje też 11 kolorów preferowanych w jednej cenie. Do bramy można również dopasować drzwi boczne.

Harmonijny wygląd całości. Gładka powierzchnia aluminiowych profili wygląda nowocześnie i elegancko w przeciwieństwie do przetłaczanych profili w bramach innych oferentów. Oprócz tego, wysokiej jakości powłokę łatwo jest utrzymać w czystości z zewnętrznej i wewnętrznej strony bramy. Firma Hörmann oferuje bez dopłaty całą bramę w wybranym kolorze. Dzięki temu płaszcz bramy, szyna prowadząca, maskownica nadproża oraz obudowa wału nawijającego tworzą harmonijną całość pod względem wizualnym. W celu zapewnienia spokojnego biegu bramy wnętrze profili jest równomiernie wypełniane twardą pianką poliuretanową.

Kratka wentylacyjna. Wentylacja w garażu polepsza klimat pomieszczenia i zapobiega tworzeniu się pleśni. Kratki wentylacyjne z trwałego tworzywa sztucznego są ułożone na całej szerokości profilu. Brama może być wyposażona w maksymalnie dziesięć profili z kratkami wentylacyjnymi.

Perfekcyjnie dobrane elementy. Konstrukcję bramy rolowanej RollMatic cechuje szereg innowacyjnych rozwiązań, których celem jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Co ważne, ta koncepcja konstrukcyjna obejmuje wszystkie aspekty produktu: od wyjątkowo prostego montażu po dopracowane patenty służące zapewnieniu bezpieczeństwa.

  • Dobrze chroniony wał nawijający zapobiega prawie całkowicie ingerencji w nawijanie bramy. Ponadto chroni płaszcz otwartej bramy przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. 
  • Mechanizm sprężyn naciągowych z systemem sprężyny w sprężynie zabezpieczają płytę bramy przed opadnięciem w każdym położeniu. 
  • Pierścienie łożysk odporne na ścieranie zapobiega odciskaniu się pierścieni łożysk na górnych profilach kurtyny bramy.
  • Standardowe kotwy przeciwwiatrowe umieszczone w końcówkach profili bezpiecznie utrzymują bramę w prowadnicach. Dodatkową zaletą jest zwiększona ochrona przeciwwłamaniowa. 
  • Prosty montaż. Boczne szyny prowadzące, maskownica nadproża i napęd są przykręcane śrubami do ścian garażu i do nadproża. Następnie bez wysiłku za pomocą pasów i napędu płaszcz bramy naciąga się na wał nawijający i przymocowuje. 
  • Zestaw montażowy do niwelacji przeznaczony do zlicowanego montażu bramy w przypadku nierównych ścian. 
  • Zmienne położenie napędu. W zależności od sytuacji montażowej napęd w bramie rolowanej na zewnątrz może być umieszczony z lewej lub prawej strony. Obudowa wału nawijającego jest po tej stronie o 100 mm szersza i otacza napęd, co sprawia, że jest on niezawodnie chroniony przed wiatrem i wpływem czynników atmosferycznych lub ingerencją osób trzecich. 
  • Obudowa sprężyny naciągowej z elementami przezroczystymi pozwala w łatwy sposób sprawdzać, czy prowadzenie liny lub sprężyny działają prawidłowo. 
  • Zabezpieczone rozłączenie. Napęd można wygodnie odryglować od wewnątrz przy pomocy linki z uchwytem. Dzięki temu bramę można otworzyć ręcznie od wewnątrz np. w razie awarii zasilania. 

Ukośny profil przypodłogowy. W przypadku terenu ze spadkiem sugerujemy wygodne rozwiązanie: ukośny przypodłogowy profil wykończeniowy z aluminium wyrównuje różnice wysokości na całej szerokości bramy (maks. 300 mm). Profil jest bardzo łatwy w montażu – wystarczy go po prostu przykręcić do zamontowanego płaszcza bramy. Profil przypodłogowy jest standardowo malowany proszkowo w kolorze czarnym. Można zamówić również profil przypodłogowy w kolorze dopasowanym do koloru bramy.

Montaż bramy rolowanej RollMatic

.


Boczna brama segmentowa HST


Brama HST otwiera się na bok i strop garażu może być wykorzystany w nieograniczonym stopniu. Ten typ konstrukcji powoduje, że boczna brama segmentowa może być stosowana również w trudnych sytuacjach montażowych, np. w garażach ze skośnym dachem. Boczna brama segmentowa dzięki możliwości częściowego otwarcia (funkcji drzwi przejściowych), ułatwia użytkownikom szybki i wygodny dostęp do garażu. Oznacza to, że bez względu na to, czy brama jest otwierana ręcznie, czy za pomocą napędu elektrycznego, możliwe jest otwarcie bramy tylko w niewelkim stopniu. Jest to praktyczne rozwiązanie, które zapewnia szybki i wygodny dostęp do garażu. Dzięki temu wystawienie roweru z garażu to tylko kwestia chwili.

Podwójne rolki bieżne. Panele są w dolnej części bezpiecznie i precyzyjnie prowadzone w zaokrąglonej szynie podłogowej, a w górnej – przez stabilne podwójne rolki bieżne. Szyna podłogowa otwarta na obu końcach jest łatwa w utrzymaniu czystości. Panele typu Sandwich o grubości 42 mm wypełnione pianką PU gwarantują bardzo dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną, a ponadto wzmacniają stabilność płyty i zapewniają cichą pracę bramy.

Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem po wewnętrznej i zewnętrznej stronie bramy. Optymalny kształt zawiasów i łączeń segmentów zapobiega przypadkowemu przytrzaśnięciu palców. 

Podwójny automatyczny mechanizm zabezpieczający (przeciążeniowy). Niezawodny mechanizm zabezpieczający działa skutecznie podczas otwierania i zamykania bramy. Brama, w razie napotkania na przeszkodę w obszarze otwierania lub w obszarze prowadnicy ściennej, natychmiast się zatrzymuje. To rozwiązanie gwarantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania, chroniąc pojazdy lub inne mienie przed uszkodzeniem.

Automatyczne otwieranie częściowe. W bramach z napędem istnieje możliwość dostosowania szerokości otwarcia częściowego do indywidualnych potrzeb. Na przykład wąskie przejście tylko dla ludzi lub większą szerokość, umożliwiającą przejście z rowerem, motorem lub taczką. Ta funkcja jest obsługiwana z pilota lub za pomocą opcjonalnego uchwytu w bramie z wbudowanym modułem radiowym. Wystarczy na chwilę uruchomić uchwyt i brama otworzy się automatycznie na zaprogramowaną szerokość. Kolejne uruchomienie uchwytu spowoduje ponowne zamknięcie bramy.

Montaż bocznej bramy segmentowej HST

.


Napędy do bram garażowych - Komfort i bezpieczeństwo


Korzystając z napędu do bramy można, nie wysiadając z samochodu, szybko, wygodnie i bezpiecznie otworzyć swoją bramę garażową za pomocą pilota. Firma Hörmann oferuje innowacyjną technologię napędów: komfortowy i szybki SupraMatic, niedrogi ProMatic oraz napęd do garaży bez przyłącza energetycznego ProMatic Akku. Napędy Hörmann do bram garażowych to gwarancja jakości, bezpieczeństwa i bezawaryjnego działania przez wiele lat użytkowania. Wszystkie napędy do bram garażowych są standardowo wyposażone w nowoczesny system sterowania radiowego BiSecur. Innowacyjny system BiSecur z funkcją odczytu położenia bramy zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi bramy garażowej oraz wjazdowej. Dostępna opcjonalnie bramka LAN/WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i bramy wjazdowej Hörmann, drzwiami zewnętrznymi Hörmann i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu. Dodatkowo w aplikacji wyświetlane jest położenie bramy garażowej i wjazdowej z napędem oraz stan zaryglowania drzwi zewnętrznych.

Bezpieczny. Włamywacz nie ma prawie żadnych szans, gdy trafi na bramę garażową firmy Hörmann wyposażoną w napęd – w zamkniętej bramie zabezpieczenie przed podważeniem automatycznie zatrzaskuje się w zderzaku szyny prowadzącej. Brama zostaje natychmiast zaryglowana, co skutecznie uniemożliwia jej podważenie. Samo ryglowanie działa w sposób czysto mechaniczny i – w przeciwieństwie do napędów innych producentów – spełnia swoją funkcję również w razie braku prądu.

Automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy) sprawia, że napędy do bram wjazdowych firmy Hörmann są bezpieczne w każdej fazie otwierania i zamykania. Napęd zatrzymuje bramę natychmiast po napotkaniu na przeszkodę. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają fotokomórki, rozpoznające bezdotykowo obecność osób i przedmiotów. Wewnętrzne odryglowanie awaryjne nawet w razie wyłączenia prądu umożliwia wygodnie otwierać bramę od środka.

Niezawodny mechanizm. Napędy do bram wjazdowych Hörmann zapewniają cichą i bezpieczną pracę bramy dzięki funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania. Brama otwiera się płynnie, a podczas zamykania jest łagodnie wyhamowywana. Takie rozwiązanie oszczędza mechanizm bramy i napędu i – co ważne – nikomu nie przeszkadza. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki. W napędzie SupraMatic firmy Hörmann fotokomórka wchodzi w zakres wyposażenia standardowego. Dzięki funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania brama otwiera się i zamyka płynnie i cicho. Fazy uruchamiania i wyhamowania mogą być regulowane indywidualnie. To rozwiązanie pozwala oszczędzać mechanizm bramy garażowej i na długo zachować jej sprawność. 

SuperszybkiePo wyposażeniu garażowej bramy segmentowej firmy Hörmann w napęd SupraMatic wjadą Państwo do garażu szybciej i bezpieczniej. Szybsza o maks. 50 % prędkość otwierania oznacza większe bezpieczeństwo i mniejszy stres podczas wjeżdżania do garażu wychodzącego bezpośrednio na ulicę. Prosimy porównać prędkość otwierania napędu SupraMatic ze standardowymi napędami.

Dodatkowa wysokość otwarcia. Regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia umożliwia przewietrzenie garażu bez konieczności otwierania całej bramy.

Akumulator ProMatic Akku. W przypadku braku przyłącza prądu w garażu idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie akumulatora ProMatic Akku. W zależności od ilości codziennych cykli bramy można dzięki niemu korzystać z napędu przez wiele tygodni. Gdy akumulator jest rozładowany, można go szybko naładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego, np. w ciągu nocy. Wyjątkowy komfort zapewni opcjonalny moduł solarny, który ładuje się samoczynnie. 

Uniwersalny. Napędy z płaską szyną prowadzącą o wysokości jedynie 30 mm pasują do każdej popularnej bramy garażowej i dlatego idealnie nadają się do późniejszego montażu w gotowych bramach. 

Niewymagający konserwacji pas zębaty. Pas zębaty wzmocniony włóknem kewlarowym jest szczególnie odporny na rozerwanie i cichy w eksploatacji. Nie wymaga smarowania ani oliwienia – jest to istotna zaleta w porównaniu do napędów łańcuchowych czy wrzecionowych. Silny mechanizm sprężynowy automatycznie napina pas zębaty i zapewnia w ten sposób zawsze miarowy, spokojny bieg bramy.

Czytaj także