Artykuł: Zdalne sterowanie bramą z poziomu smartfona – nowoczesne centrale sterujące BFT

Zdalne sterowanie bramą z poziomu smartfona – nowoczesne centrale sterujące BFT

Od czasu debiutu automatyki do bram minęło już wiele lat. W tym okresie licznym przekształceniom uległy nie tylko ceny, lecz także możliwości i funkcje nowoczesnych urządzeń sterujących. Idąc z nurtem najnowocześniejszych technologii firma BFT skonstruowała protokół komunikacji, dzięki któremu zwykłe produkty zyskują na funkcjonalności. Dzięki centralom sterującym BFT możemy przy pomocy smartfona czy tableta sterować wszystkimi drzwiami i bramami z siłownikami automatycznymi.

Odpowiednie dobranie centrali sterującej jest bardzo ważne ponieważ to na niej spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe działanie wszystkich urządzeń peryferyjnych – pilotów, siłowników czy fotokomórek. Podczas zakupów, warto wybierać wyroby jednego producenta - daje to gwarancję, że wszystkie elementy będą do siebie pasować i odpowiednio ze sobą współgrać. Sprawne działanie całego systemu gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania zarówno naszego pojazdu jak i bramy, wiec upewnijmy się wcześniej czy wybrane przez nas urządzenie, będzie można podłączyć pod konkretną centralę sterującą.

Mózg automatyki wyjazdowej

Komunikacja między centralą sterująca BFT a siłownikami bram, drzwi czy furtek nie wymaga wielkich rewolucji. Jedyne, co trzeba zrobić, to dodać kartę rozszerzającą do napędu bramy lub furki i zainstalować odpowiednią aplikację na swoim telefonie.
Przy zakupie centrali sterującej należy zwrócić uwagę na możliwość zainstalowania w niej karty rozszerzającej.
Wszystkimi ustawieniami parametrów pracy można sterować za pomocą interfejsu LCD, który znacznie uproszcza obsługę urządzenia. Centrale sterujące BFT wyposażone są w wyświetlacz LCD umożliwiający bardzo precyzyjne ustawienie parametrów pracy np. osobne ustawienie siły na otwieranie i zamykanie, czasu pracy z dokładnością do jednej sekundy lub idealne dopasowanie czasu automatycznego zamykania. Wyjmowane kostki centrali sterującej ułatwiają wykonanie połączeń, a diody LED umożliwiają szybką i łatwą diagnostykę.

Furtka pod zdalną kontrolą

Jeśli brama nie posiada osobnego wejścia dla pieszych przydatna okaże się funkcja furtki, czyli niepełnego otwarcia, w jaką wyposażone są centrale sterujące BFT. Zależnie od indywidualnych upodobań, brama może się zamknąć po ponownym naciśnięciu przycisku, lub po upływie wcześniej skonfigurowanego czasu. Istnieje też możliwość rozpoczęcia procesu zamykania tuż po wykryciu przejścia osoby. 

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!