Artykuł: Wkręt samowiercący FLAT HEAD® od Siniat

Wkręt samowiercący FLAT HEAD® od Siniat

Wkręt samowiercący 4,2 x 13 mm FLAT HEAD® Hydro C4 to pierwszy na rynku łącznik do cienkościennych elementów stalowej konstrukcji nośnej w systemach suchej zabudowy.

Wkręt pozwala łatwo stworzyć złożone formy przestrzenne oparte na płytach gipsowo-kartonowych. Prace związane z montażem poszycia i wykończenia powierzchni stały się łatwiejsze dzięki unikalnej budowie głowy wkrętu, co przekłada się to więc na niższe koszty budowy. Spłaszczona do minimum technologicznego główka dociskowa (ok. 1 mm) zapobiega deformacji poszycia z płyt gipsowo-kartonowych przy ich montażu do wcześniej przygotowanej konstrukcji przestrzennej.

Zalety stosowania wkrętów:

  • ułatwienie prac montażowych przy budowie skomplikowanych ustrojów w systemach suchej zabudowy,
  • brak deformacji poszycia z płyt g-k przy montażu do konstrukcji przestrzennej zabudów lekkich,
  • przyśpieszenie prac montażowych (brak potrzeby wielokrotnego gipsowania zdeformowanych powierzchni płyt g-k w celu wypracowania idealnej płaszczyzny),
  • redukcja kosztów robocizny przy wykonywaniu zabudów dekoracyjnych (opaski sufitowe, półki itp.),
  • mocne i bezpieczne połączenia elementów konstrukcyjnych – dzięki unikalnej budowie wkrętu,

Wkręty typu FLAT HEAD® służą do trwałego łączenia elementów stalowych konstrukcji systemów suchej zabudowy w nieograniczone formy przestrzenne takie jak: wielopoziomowe sufity podwieszane, zabudowy kominków, zabudowy stelaży sanitarnych itp. Dopuszczalny zakres grubości blachy poszczególnych elementów konstrukcji wynosi 0,5-1 mm (maksymalna grubość połączenia 2 mm).


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!