Artykuł: Webertec Superflex 2K – masa do hydroizolacji

Webertec Superflex 2K – masa do hydroizolacji

Webertec Superflex 2K to odkształcalna, szczelna dla radonu, grubowarstwowa polimerowo-bitumiczna masa uszczelniająca KMB przeznaczona do wykonywania hydroizolacji w budynku.

Webertec Superflex 2K nadaje się do hydroizolacji typu ciężkiego lub średniego ścian i płyt fundamentowych, ścian piwnic, stref cokołowych, a także do uszczelnień międzywarstwowych na balkonach, tarasach i w pomieszczeniach wilgotnych. Masę można również wykorzystywać do przyklejania płyt termoizolacyjnych z EPS, XPS i wełny mineralnej oraz płyt drenażowych.

Produkt cechuje się odpornością na starzenie i substancje agresywne występujące w gruncie, a po utwardzeniu na sól drogową, wodę morską i mróz. Wykazuje też odkształcalność i zdolność mostkowania rys o szerokości powyżej 2 mm, co zapobiega powstawaniu nieszczelności. Nie zawiera rozpuszczalników i tworzy powłokę szczelną dla radonu.

Dane techniczne: 

  • rodzaj materiału: dwuskładnikowa, polimerowo-bitumiczna masa uszczelniająca (KMB),
  • baza: tworzywa sztuczne, bitum, wypełniacz polistyrenowy,
  • konsystencja: plastyczna,
  • czas pełnego schnięcia: 2-3 dni (w temperaturze 20oC i przy wilgotności względnej powietrza 70%),
  • grubość warstwy po wyschnięciu: 3 mm przy obciążeniu wilgocią lub wodą nie wywierającą ciśnienia, 4 mm przy obciążeniu zalegającą wodą opadową i wodą pod ciśnieniem.

Webertec Superflex 2K zastępuje weber.tec 920.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!