Artykuł: System renowacji elewacji BOLIX COMPLEX

System renowacji elewacji BOLIX COMPLEX

BOLIX opracował nowoczesną technologię DEEP PROTECTION, która ma uchronić elewacje domów od przenikania szkodliwych czynników, powodujących zabrudzenia i uszkodzenia.

Technologia stanowiącą końcową fazę systemu renowacji elewacji BOLIX COMPLEX polega na zagruntowaniu podłoża przed malowaniem specjalnym preparatem gruntującym BOLIX SIG Complex, który oprócz zdolności penetracji wgłębnej do podłoża zawiera w swoim składzie specjalnie dobraną formułę biocydów powłokowych. 

Kolejny etap to malowanie elewacji farbami silikonowymi BOLIX o podwyższonej odporności na porastanie przez glony i grzyby. W ten sposób przed malowaniem pewna dawka biocydów trafia do podłoża (tynk) już z preparatem gruntującym, którym jest nasączone. W ten sposób tworzy się "magazyn biocydów" stanowiący bardzo istotne wsparcie dla działania ochrony mikrobiologicznej powłoki farb, która co do zasady stanowi warstwę wielokrotnie cieńszą od tynku.

Ilość środków biocydowych zmagazynowanych w istniejącym zagruntowanym podłożu i w warstwie farby jest zawsze większa niż tylko w warstwie farby. Połączenie dające najdłuższą gwarancję na czystą elewację to SIG Complex+ SIL Ultraclean.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!