Artykuł: System izolacji nakrokwiowej Isover

System izolacji nakrokwiowej Isover

Firmy Isover i Wkręt-Met oferują rozwiązanie termomodernizacji dachu skośnego. Innowacyjny system izolacji nakrokwiowej nie wymaga żadnej ingerencji w część mieszkalną budynku.

Wspólny projekt Isover, firmy specjalizującej się w materiałach izolacyjnych, i Wkręt-Met, producenta technik zamocowań, to system przeznaczony do izolacji dachu skośnego – jako izolacja dodatkowa lub podstawowa. Umożliwia on m.in. wymianę pokrycia dachu na nowe z dodatkową izolacją lub wykonanie izolacji z ekspozycją jego konstrukcji. System oparty jest na metodzie nakrokwiowej, co oznacza, że izolacja montowana jest na krokwiach i przenosi obciążenie pokrycia dachowego.

Nowy system wyróżnia się tym, że jego montaż nie wymaga ingerencji we wnętrze budynku. „Prace montażowe odbywają się wyłącznie na zewnątrz domu. Nie są one zatem uciążliwe dla domowników, którzy w tym czasie mogą bez przeszkód użytkować poddasze. System daje także nowe możliwości w postaci estetycznej aranżacji poddasza z widoczną konstrukcją dachu, jak również poprawia stabilność konstrukcji dachowej – deska montażowa usztywnia dach w kierunku podłużnym i poprzecznym” – mówi Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER. Co ważne, rozwiązanie to eliminuje mostki liniowe w dachu. 

System składa się z płyt izolacyjnych ISOVER Taurus, wysokoparoprzepuszczalnej membrany wstępnego krycia ISOVER Draftex premium, inteligentnej paroizolacji Vario XtraSafe oraz wkrętów Wkręt-Met: WKCP-8xL wraz podkładką KD-03-W9 przeznaczone do mocowania kontrłat i wkrętów WHT-6XL do mocowania łat drewnianych. Zastosowanie płyt z wełny mineralnej szklanej wyraźnie poprawia zarówno izolacyjność cieplną, jak i bezpieczeństwo pożarowe dachu. To także skuteczna ochrona akustyczna. Wszystkie elementy systemu – materiał izolacyjny oraz mocowanie – są niepalne i przebadane pod względem trwałości, a także nośności. Ponadto system nakrokwiowy zabezpiecza konstrukcję dachy przed zabezpieczeniem – jest otwarty dla odparowania wilgoci na zewnątrz, jednocześnie paroizolacja (która otwiera się dyfuzyjnie latem i zamyka zimą) zabezpiecza więźbę przed destrukcyjnym działaniem wilgoci. 


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!