Artykuł: Superizolacja THERMANO do domu nowej generacji

Superizolacja THERMANO do domu nowej generacji

Lepsze, wydajniejsze i efektywniejsze ocieplenie można dziś uzyskać dzięki poliuretanowi. Izolacja z płyt THERMANO to rewolucja na drodze do prawdziwej energooszczędności.

Popularną wełnę mineralną służącą do wykonywania termoizolacji w budynkach mieszkalnych, możemy dziś zamienić na lżejszy i wydajniejszy poliuretan. Płyty THERMANO to również konkurencja dla spienionego polistyrenu, czyli styropianu. Sztywna pianka PUR lub PIR charakteryzuje się szczególnymi walorami termoizolacyjnymi i technicznymi.

Porównanie płyt THERMANO z innymi materiałami

Termoizolację z wełny mineralnej i styropianu łatwo można porównać z materiałem wykonanym z poliuretanu biorąc pod uwagę ich współczynniki przewodzenia ciepła. Średnio przyjmuje się, że dla wełny mineralnej λ wynosi ok. 0,040 W/(m·K), dla styropianu jest to 0,034, podczas gdy dla płyt THERMANO 0,023. W uproszczeniu tam, gdzie dla utrzymania wymaganego współczynnika przenikania ciepła na poziomie 0,15 W/(m2·K) potrzebne będzie ułożenie aż 26 cm izolacji z wełny, wystarczy tylko 14 cm ocieplenia wykonanego z płyt THERMANO.

Zalety ocieplenia z płyt

Dzięki zastosowaniu płyt THERMANO możemy odciążyć konstrukcję dachu. Mniejsza i lżejsza termoizolacja nie wymusza aż tak dużych nakładów w trakcie jego budowy. Płyty stosuje się jako nakrokwiowy system ocieplenia, który pozwoli zredukować wpływ mostków cieplnych w dachu na temperaturę wnętrza domu. Ponadto cieńsze ocieplenie sprawia, że zyskujemy też przestrzeń na poddaszu.

Płyty mimo swej grubości mają wyjątkową trwałość, są trudno odkształcalne, odporne na ściskanie, nienasiąkliwe. Nie poddają się biodegradacji. Poza tym są odporne na działanie nawet silnych związków chemicznych. Ich instalacja jest bardzo łatwa, będzie zatem sprawna i pozbawiona pylenia, co jest atutem w trakcie wszystkich prac ociepleniowych, niezależnie czy wykonujemy izolację dachu, ścian czy podłóg.

Charakterystyka płyt THERMANO

Elementy ocieplenia z poliuretanu mają wymiary 1,2 x 2,4 m i grubość od 40 do 140 mm, co czyni je bardzo wygodnymi w czasie instalacji. Ocieplenie powstaje szybko i sprawnie. Ogromną zaletą jest ich sposób produkcji, który ma znaczenie dla środowiska. Płyty THERMANO są produktami ekologicznymi ze względu na to, że podstawowy ich składnik może powstawać z surowców odnawialnych. Poliole da się uzyskać z wielu olejów roślinnych.

Co to jest Thermano?

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!