Artykuł: Jak pozbyć się smogu z domu dzięki rozwiązaniom Fakro

Jak pozbyć się smogu z domu dzięki rozwiązaniom Fakro

Jak pozbyć się smogu? To pytanie, na które coraz częściej szukamy odpowiedzi. Zanieczyszczone powietrze to problem, który szczególnie uaktywnia się w sezonie zimowym. Poza domem nie mamy zbyt dużego wpływu na jakość powietrza, którym oddychamy. W naszych czterech kątach na szczęście wiele zależy od nas samych. Walka o dobre powietrze będzie łatwiejsza dzięki zastosowaniu nowoczesnych produktów FAKRO.

We wnętrzach, szczególnie w chłodnych porach roku spędzamy nawet ponad 90% czasu. Smog powietrza w domu wpływa nie tylko niekorzystnie na nasze samopoczucie czy ogranicza komfort snu, w dłuższej perspektywie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem i chorób układu oddechowego. Zatem jak pozbyć się smogu z własnego domu? 

Produkty FAKRO odpowiedzią na problem jak pozbyć się smogu?

Naturalne wydawałoby się solidne wietrzenie pomieszczeń, jednak, gdy powietrze za oknem jest silnie zanieczyszczone należy sięgać po inne rozwiązania. Sprzymierzeńcem w walce o odpowiednią jakość powietrza są oparte na nowatorskich technologiach, produkty antysmogowe cleanAir FAKRO – nowość na polskim rynku. Dzięki nowoczesnym technologiom skutecznie ograniczają przedostawanie się smogu oraz innych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu do pomieszczeń. By pozbyć się smogu powietrza w domu zastosować produkty przeznaczone do okien fasadowych (pionowych) – jest to markiza i ramka filtrująca.

Jak pozbyć się smogu w domu stosując markizę i ramkę filtrującą FAKRO?

Markiza filtrująca cleanAir została wyposażona w membranę z nanowłókna RESPILON AIR® ułożonego warstwowo i tworzącego gęstą, wytrzymałą sieć. To sprawia, że skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia zawarte w dymie czy spalinach, znacznie ograniczając ich stężenie w pomieszczeniach. Dodatkowo zimą docenimy jej właściwości termoizolacyjne, gdyż chroni wnętrza przed utratą ciepła. Tworzy również barierę dla alergenów, pyłków oraz owadów co szczególnie docenią alergicy. Jest ona wyjątkowo szczelnie połączona z konstrukcją ramy markizy, co pozwala na niespotykany dotychczas poziom ochrony. Podobnie działa ramka filtrująca, którą można dostosować do większości okien pionowych. W miesiącach letnich markiza i ramka dodatkowo zabezpieczają przed upałem, nie dopuszczając do nadmiernego nagrzewania się wnętrz. Markiza występuje w wielu wariantach, może być sterowana ręcznie lub elektrycznie. Wygodne i energooszczędne jest wykorzystanie zasilania solarnego.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!