Artykuł: Rekuperator pokojowy TwinFresh S

Rekuperator pokojowy TwinFresh S

Rekuperator pokojowy Vents TwinFresh S-60-2 zapewnia bezobsługową wentylację połączoną z nowoczesnym systemem odzyskiwania ciepła i redukcji wilgoć w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych. Jego zastosowanie zapewni czyste powietrze oraz stałą temperaturę w wentylowanym pomieszczeniu. Rekuperator pokojowy polecany jest do pomieszczeń remontowanych, gdzie nie ma możliwości zbudowania ciągów wentylacyjnych.

TwinFresh S przeznacony jest do energooszczędnej wentylacji pojedynczych pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych.
System jednorurowy zbudowany jest na bazie kanału teleskopowego z PCV o zakresie długości 120 -470 mm, wewnątrz którego znajduje się wentylator rewersowy, ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła oraz dwa filtry powietrza, zakończonego kratką wentylacyjną wewnętrzną oraz wylotem zewnętrznym ze stali malowanej proszkowo.

System jednorurowy może pracować zarówno w trybie rewersowym z odzyskiem ciepła i wilgotności jak i w zwykłym trybie nawiewno - wymiewnym (jako nawietrzak).
Kratka wewnętrzna może być wyposażona w automatyczną żaluzję (model R) lub płaski dekoracyjny panel (model S).  

W urządzeniu zastosowano energooszczędny, rewersyjny wentylator osiowy z silnikiem EC (elektro-komutatorowy) w wersji niskonapięciowej (12V), wyposażony w łożyska kulkowe oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. System został wyposażony również w ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła o efektywności rekuperacji sięgającej 91%. Dzięki komórkowej strukturze materiału w wymienniku tworzy się duża powierzchnia kontaktowa dla przepływającego powietrza, co zwiększa efektywność rekuperacji.
Urządzenie posiada także dwa wbudowane filtry G3 (wlotowy i wylotowy), które zabezpieczają układ przed przedostawaniem się do pomieszczenia zanieczyszczeń, insektów, oraz chronią wewnętrzne części urządzenia przed zabrudzeniem.

Cechy produktu

- Efektywna nawiewno- wywiewna wentylacja pojedynczych pomieszczeń
- Zaawansowany technologicznie ceramiczny, akumulacyjny wymiennik ciepła o efektywności do 91%
- Wentylator rewersyjny z silnikiem EC o niskim poborze mocy (od 1,4 do 7,3 W ) w wersji niskonapięciowej (12V)
- Zintegrowana automatyka
- Cicha praca (22-29 dBA~3 m)
- Łatwy montaż
- Filtry powietrza klasy G3
- Przeznaczony do pracy ciągłej
- Nie powoduje powstawania skroplin pary wodnej.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!