Artykuł: Omenaa Mensah i firma Termo Organika budują domy energooszczędne

Omenaa Mensah i firma Termo Organika budują domy energooszczędne

Znana prezenterka telewizyjna Omenaa Mensah, jako udziałowiec „Osady Borkowo” i ambasadorka firmy Termo Organika, aktywnie promuje jednorodzinne budownictwo energooszczędne. Nowoczesne domy powstają w Trójmieście.

Za energooszczędność domów odpowiadają nie tylko wyjątkowy projekt, materiały murowe, zadaszenie oraz stolarka otworowa, ale przede wszystkim system ociepleń Termo Organika. Część dochodu ze sprzedaży budynków zostanie przeznaczone na budowę szkoły dla dzieci ulicy, w afrykańskiej Ghanie. Omenaa Mensah i Termo Organika rozpoczęli współpracę już pół roku temu, gdy powstała kolekcja wyjątkowych farb Exclusive Color by Omenaa Mensah. Sprzedaż każdej jej puszki zasila konto fundacji prezenterki.

Energooszczędna „Osada Borkowo”

Wznoszone osiedle jednorodzinnych domów w zabudowie bliźniaczej powstaje 10 km od Gdańska, a ich oddanie planowane jest na rok 2018. „Osada Borkowo” to przyjazna naturze inwestycja, nastawiona na pełną energooszczędność. Domy budowane są w podmiejskim zaciszu, na terenie zielonym. Architekci z biura projektowego Kwadrat rozplanowali wygodne i nowoczesne wnętrze na dwóch kondygnacjach. Przestronny salon jest połączony z kuchnią. Trzy sypialnie i dwie łazienki zapewnią komfort nawet dużej rodzinie. Przewidziano też praktyczny garaż oraz niewielki ogródek. Od fundamentów aż pod dach każdy budynek otrzyma stosowną dla domów energooszczędnych termoizolację, która jest oparta na najwyższej jakości styropianach, klejach oraz tynkach z unikalnymi formułami. Kompletny system ociepleń Termo Organiki, bazujący na nowoczesnych rozwiązaniach, zapewni budynkom ciepło, a mieszkańcom pełen komfort użytkowy.

Co ciekawe „Osada Borkowo” to miejsce wyjątkowe, gdyż w trakcie prac budowlanych natrafiono tu na ślady osady z wczesnej epoki żelaza (VIII-V wiek p.n.e.). Znaleziono tu budynek mieszkalny z dobrze zachowanymi fragmentami ścian oraz szczątkami naczyń ceramicznych, przedmiotów wykonanych z żelaza i bursztynu. Osada ta była najprawdopodobniej zamieszkiwana przez przedstawicieli tzw. kultury pomorskiej, stąd pomysł na nazwę energooszczędnego osiedla.

System ociepleń Termo Organika to mniejsze koszty utrzymania

Budynki mieszkalne na terenie „Osady Brokowo” osiągną bardzo wysoki standard cieplny. Dzięki projektowi, wykonaniu, nowoczesnym materiałom budowlanym oraz termoizolacji zapewnionej przez firmę Termo Organika, zapotrzebowanie domów na energię niezbędną do ogrzewania będzie niższe niż 70 kWh/m² rocznie. W efekcie przełoży się to na mniejsze rachunki mieszkańców. Trzeba wiedzieć, że system ociepleń Termo Organika ma szereg dodatkowych zalet. Składa się na niego nie tylko najcieplejszy styropian Termonium Plus, lecz również nowoczesny tynk silikonowym Gold, odporny na działanie warunków atmosferycznych. Zapewnia on samoczyszczenie elewacji dzięki zastosowaniu formuły Deast Clean. Ponadto tynk występuje w bardzo licznych i modnych obecnie kolorach, co podnosi prestiż budynków mieszkalnych.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!