Artykuł: Nowości armatury kuchennej i łazienkowej FERRO

Nowości armatury kuchennej i łazienkowej FERRO

Bateria kuchenna powinna nie tylko dobrze wyglądać. Musi gwarantować wysoką jakość, a także ciekawe rozwiązania funkcjonalne. Dzięki nim codzienne czynności związane z gotowaniem czy zmywaniem staną się bardziej komfortowe i wydajne.

Ostatnie miesiące to czas wyjątkowych, nowych propozycji w ofercie FERRO. Warto wspomnieć tu cieszące się dużą popularnością kolejne kolory modelu Zumba. Teraz do grona kuchennych hitów dołączają również inne baterie zlewozmywakowe. Każda z propozycji prezentuje inną, ciekawą funkcję, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze baterii.

Wielofunkcyjne propozycje do kuchni

Model F-Master charakteryzuje futurystyczny design. Po pierwsze – ma aż dwie, niezależnie sterowane wylewki. Po drugie – jedna z nich jest czarna w stalowym oplocie, co zdecydowanie wyróżnia ją na tle pozostałych propozycji kuchennych. Krótsza wylewka ułożona prostopadle do korpusu baterii jest obrotowa. Wypływ wody otwierany jest za pomocą niewielkiego uchwytu umieszczonego na jej końcu. Druga wylewka (czarna) jest elastyczna. Naciśnięcie dźwigni umieszczonej na jej końcu uruchamia wypływ wody. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny. To niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich, którym zależy na wyjątkowym komforcie i wysokiej efektywności pracy w kuchni. F-Master szczególnie polecana jest do dwukomorowych zlewozmywaków umieszczonych na wyspie kuchennej. Może okazać się wyjątkowo przydatna przy jednoczesnym korzystaniu z obu komór.

Modele z serii Toledo cechuje minimalistyczny design. Nawiązuje on do klasycznej stylistyki wzornictwa skandynawskiego z lat 50. i 60. XX wieku. Bateria stojąca ma funkcjonalny wyciągany natrysk oraz obrotową wylewkę. Bateria składana przeznaczona jest w szczególności do montażu na zlewozmywaku umieszczonym pod oknem. Wylewkę możemy złożyć obrotem w przód, co pozwala na otwarcie okna, a następnie ponownie ustawić ją w pozycji pionowej i myć naczynia przy otwartym oknie. Wylewka w pozycji pionowej obraca się w zakresie 360o. Oba nowe modele z serii Toledo to baterie jednootworowe,  mające ceramiczny regulator.

Komfortowy Trevi Square

Bogatą ofertę zestawów prysznicowych FERRO uzupełnia nowość – Trevi Square. Łączy deszczownię, natrysk i baterię termostatyczną. Zestaw wyposażono w kwadratową głowicę talerzową stalową SLIM o wymiarach 300 x 300 mm, 1–funkcyjną prostokątną rączkę prysznicową, baterię termostatyczną z ceramicznym zintegrowanym z uchwytem sterującym przełącznikiem deszczownia/rączka natryskowa oraz blokadą gorącej wody. Drążek metalowy można regulować w zakresie 800-1250 mm, dzięki czemu można dowolnie ustawić wysokość mocowania zestawu do ściany, w zależności od wzrostu czy wysokości brodzika. Deszczownię wyposażono w system Ferro Easy Clean, który zapewnia łatwe usuwanie kamienia wapiennego. Trevi Square o subtelnej linii wzorniczej jest świetną propozycją do nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych łazienek.

Nablatowa Stratos

Bezrantowe umywalki stojące na blacie to rozwiązanie niezwykle efektowne pod względem wizualnym. Wymagają jednak montażu właściwej baterii. Ustawiona podobnie jak misa umywalki na blacie musi mieć odpowiednią wysokość i długość wylewki. Taka właśnie jest bateria umywalkowa Stratos. Nowa propozycja FERRO ma aż 279 mm wysokości. Wylewka długa na 131 mm pozwoli wygodnie umyć ręce. Bateria posiada regulator ceramiczny.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!