Artykuł: Nowe cegły elewacyjne Terca od Wienerberger

Nowe cegły elewacyjne Terca od Wienerberger

Wienerberger wprowadził do swojej oferty pięć oryginalnych wersji kolorystycznych cegieł elewacyjnych Terca, każdy w dwóch formatach, łącząc nieskończone możliwości aranżacyjne z nieporównywalną trwałością ceramiki.

Niepowtarzalne, nowoczesne formaty surowych cegieł wpasowują się w wszechobecny trend industrialnego stylu i minimalizmu. Oryginalne klinkierowe aranżacje w miarę upływu czasu nie tracą na jakości, ale elegancko patynują z wiekiem. Wykonane z ceramiki elewacje cechuje niepalność, duża odporność na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Klinkier nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, konserwacji, tynkowania czy malowania, jest zdrowym, szlachetnym i naturalnym materiałem, który wraz z upływem lat zyskuje jedynie urokliwy charakter, nie przysparzając żadnych zmartwień inwestorom.

Nowe modele, które wzbogaciły portfolio marki Terca są dostępne w tradycyjnym formacie oraz jego dłuższym odpowiedniku (wersja Long). Ręcznie formowana Fortuna i Fortuna Long w odcieniach zgaszonej czerwieni to idealna propozycja dla dużych, przestronnych metraży, jak również elewacji, które dzięki surowej i nieregularnej powierzchni cegły nadadzą charakteru międzywojennej zabudowy. Famosa Long w odcieniach brązu i szarości sprawdzi się szczególnie na elewacjach budynków nowoczesnych, w których smukły kształt cegieł oraz surowa kolorystyka podkreśla ich wyrazisty charakter. Każda z nowych cegieł jest inna, zatem poszczególne aplikacje gwarantują niepowtarzalny efekt wizualny.

Pozostałe produkty to Lumina, w odcieniach szarości, urozmaiconej ciemniejszymi cegłami ze spiekami węglowymi oraz jasnymi, pokrytymi angobą, Maestra, w której kolorem dominującym jest cynamonowy brąz, oraz Optima z przeważającym ciemnym, zgaszonym brązem. 

Warto podkreślić, że nowości Wienerberger to efekt pracy projektantów i technologów produkcji – nie ma dwóch identycznych cegieł, co każdorazowo daje efekt wyjątkowości i oryginalności.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!