Artykuł: Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych

Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych

Napęd PortaMatic firmy Hörmann do stalowych i drewnianych drzwi wewnętrznych umożliwia ich automatyczne otwieranie i zamykanie za pomocą nadajnika lub sterownika, zapewniając przy tym minimalne zużycie prądu. Jest to rozwiązanie korzystniejszy cenowo od porównywalnych napędów do drzwi nawet o 25%.

Napęd PortaMatic firmy Hörmann przeznaczony jest dla budownictwa mieszkaniowego. Zwiększa komfort życia osób niepełnosprawnych fizycznie, zapewniając im możliwość przemieszczania się z pokoju do pokoju bez pomocy innych. Sprawia również, że przenoszenie różnych rzeczy między pomieszczeniami jest wyjątkowo łatwe, gdyż nie wymaga wolnej ręki do otwierania drzwi.  

Napęd łagodnie otwiera i zamyka drzwi, a przy tym pracuje bardzo cicho. Może być sterowany nadajnikiem lub wewnętrznym sterownikiem radiowym, który korzysta z systemu zdalnego sterowania BiSecur. Wystarczy tylko lekko dotknąć drzwi będące w ruchu, aby natychmiast je zatrzymać.
Montaż napędu jest bardzo prosty. Mocuje się go nad drzwiami lub do ościeżnicy. Szynę ślizgową przykleja się do płyty drzwiowej, a w razie konieczności demontuje bez pozostawienia jakichkolwiek śladów. Jest to szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku całkowicie przeszklonych drzwi i drzwi zamontowanych w mieszkaniu na wynajem. Na koniec wystarczy podłączyć napęd do gniazda wtykowego.

Napęd PortaMatic wyposażono w dodatkowe funkcje: sygnał akustyczny sygnalizuje, że drzwi za chwilę się uruchomią – zaczną się otwierać lub zamykać, a wbudowane oświetlenie LEDO ułatwia orientację w ciemności i gwarantuje bezpieczne korzystanie z niedostatecznie doświetlonych przejść.   


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!