Artykuł: MULTICOMFORT z firmą Elmot

MULTICOMFORT z firmą Elmot

Firma Elmot dołączyła do grona budujących w standardzie MULTICOMFORT, z powodzeniem łącząc wymagania techniczne Saint-Gobain z technologią szkieletu stalowego.

Firma Elmot działa na rynku polskim dość krótko, bo od 2012 r. Konstrukcje stalowe oraz kompletne moduły powstają w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Kopytkowie w województwie pomorskim. Polski producent został doceniony już przez szwedzkich inwestorów – z pasywnym modułów Elmot powstało wiele budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, szkoły, przedszkola, a także inne. Na przykład domy szeregowe 7 Row Houses w Upplands Väsby były wielokrotnie nagradzane – doceniono zaawansowane rozwiązania energooszczędne oraz design.

Budynki niskoenergetyczne Elmot w Polsce

Dynamiczna działalność firmy Elmot dostrzegalna jest również w Polsce. We wrześniu br. odbyło się uroczyste otwarcie Domu Żeglarza w Pucku. Natomiast 1 grudnia udostępniono dom pokazowy (znajduje się on na terenie zakładu produkcyjnego) o powierzchni 50 m2, który otrzymał certyfikat standardu MULTICOMFORT Saint-Gobain. Tym samym oznacza to, że budynek zużywa mało energii, w pomieszczeniach utrzymuje się stała temperatura i, co się z tym wiąże, eksploatacja domu jest mniej kosztowna oraz w małym stopniu ingeruje w środowisko naturalne. Dom – zgodnie z podwyższonymi wymogami Saint-Gobain – chroni przed hałasem zewnętrznym i domowym, zapewnia bardzo dobrą akustykę, optymalne nasłonecznienie światłem dziennym, wysoką jakość powietrza, a także korzystny mikroklimat. W modułach pasywnych, z których powstał dom, wykorzystano produkty ISOVER, RIGIPS, WEBER.

MULTICOMFORT bez ograniczeń

Budownictwo niskoenergetyczne stawia przed producentami oraz wykonawcami wysokie wymagania. Aby budynek przeszedł pomyślnie test szczelności, zarówno projekt, materiały budowlane oraz wszelkie prace budowlane muszą spełniać określone kryteria. Jednak nie zawężają one technologii budowy. W standardzie MULTICOMFORT wzniesiono już domy murowane, prefabrykowane w szkielecie drewnianym, a dzięki firmie Elmot również modułowe w konstrukcji stalowej.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!