Artykuł: Klej żelowy z nanocząsteczkami Kreisel

Klej żelowy z nanocząsteczkami Kreisel

Innowacyjna formuła kleju żelowego z mieszaniną specjalnych żywić z nanocząsteczkami znacząco podnosi właściwości robocze, sprawia, że produkt nie spływa z pacy oraz gwarantuje wysoką przyczepność. Zastosowanie technologii z mikrokrzemionką umożliwia przyklejanie okładzin każdego typu i w każdych warunkach.

Klej żelowy z nanocząsteczkami Kreisel to starannie dobrana mieszanina cementu, mikrokrzemionki oraz specjalistycznych żywic (są one jednocześnie nośnikiem nanocząsteczek). Pośród innych produktów dostępnych na rynku produkt wyróżnia się także drobnym uziarnieniem kształtującym się na poziomie poniżej 0,3 milimetra. Po zmieszaniu z wodą uzyskiwany jest klej, który wyjątkowo łatwo nakłada się zarówno na podłogi, jak i pionowe powierzchnie ścian. Cechą, którą docenią wykonawcy, jest dopasowanie żelowej konsystencji do ich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jest to możliwe dzięki dodawaniu dowolnej ilości wody. Elastyczny i wielofunkcyjny klej świetnie sprawdzi się nawet na podłożach o dużych stopniach nierówności. Odznacza się także szerokim zakresem grubości warstw – jednocześnie wyrównuje i klei. Klej sprawdzi się również podczas układania płytek o wyjątkowo dużych czy niestandardowych wymiarach, co zawdzięcza wysoce tiksotropowej żelowej strukturze.

Klej żelowy Kreisel świetnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach, jak również – dzięki temu, że jest mrozoodporny – na zewnątrz. Ponadto doskonale współpracuje z ogrzewanymi powierzchniami – podłogami i ścianami. 

  • Klasa i typ kleju: C2TE

  • Grubość warstwy: od 2 do 15 mm

  • Możliwość wchodzenia: po minimum 24 godzinach

  • Możliwość spoinowania: po minimum 48 godzinach

  • Czas układania płytek po nałożeniu kleju: do 30 minut

  • Czas korekty: do 20 minut

  • Uziarnienie:  < 0,3 mm

  • Zużycie: średnio ok. 4,5 kg/m2

  • Wydajność:  ok. 5,0 m2/ worek

  • Podłoża: tynki cementowo-wapienne, gipsowe, wapienne, jastrychy cementowe, anhydrytowe, płyty g-k oraz cementowo- włóknowe, stare lamperie olejne, stare okładziny ceramiczne oraz podłoża surowe, tj. ściany z betonu komórkowego, elementów silikatowych, betonowych i ceramicznych.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!