Artykuł: Idealne drzwi wewnętrzne – kampania „Dobry montaż”

Idealne drzwi wewnętrzne – kampania „Dobry montaż”

Związek Producentów, Dostawców i Dystrybutorów POLSKIE OKNA I DRZWI, jest autorem kampanii edukacyjnej „Dobry montaż”. Firmy oferujące drzwi wewnętrzne radzą jakich błędów unikać podczas zakupu ich produktów oraz prac montażowych.

Wybierając drzwi wewnętrzne należy zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę, ale także parametry techniczne, wykonanie i sposób zamykania. Nie każde sprawdzą się w dowolnym pomieszczeniu. Drzwi wewnętrzne prowadzące do salonu powinny dawać możliwość szerokiego wejścia, które będzie intensywnie wykorzystywane. W sypialni przyda się skrzydło dobrze wyciszające wnętrze. W kuchni i łazience niezbędne będą drzwi wewnętrzne odporne na podwyższoną wilgotność powietrza i zapewniające odpowiednią wentylację. Z kolei prowadzące do garażu czy kotłowni powinny zapewniać doskonałą izolację termiczną i ochronę przed ogniem oraz spalinami. Inaczej będą wyglądały drzwi przylgowe i bezprzylgowe. Te ostatnie należą do najmodniejszych obecnie, gdyż mają ukryte zawiasy, a całe skrzydło chowa się w ościeżnicy. Aby być zadowolonym z podjętej decyzji nie można zapomnieć, że drzwi wewnętrzne muszą otwierać się w dobrą stronę - mogą być prawe lub lewe. Aby to ocenić wystarczy spojrzeć na skrzydło od strony widocznych zawiasów. Gdy znajdują się po prawej stronie, mamy do czynienia z drzwiami prawymi, z lewej lewymi.

Dobry montaż drzwi wewnętrznych

Wielu inwestorów porywa się na montaż własny drzwi wewnętrznych, chcąc w ten sposób ograniczyć koszty remontu lub wykończenia mieszkania. Z trzech powodów nie powinno się rezygnować z pomocy profesjonalisty w tym przypadku. Przede wszystkim montaż drzwi wewnętrznych wykonany przez autoryzowaną ekipę może być warunkiem udzielania gwarancji producenckiej. Po drugie podczas samodzielnej pracy najczęściej popełnianymi błędami są niedokładny montaż ościeżnicy, brak odpowiedniego wypoziomowania, niewłaściwa regulacja, brak zachowania kątów prostych, nadmierne użycie pianki montażowej a nawet zdarza się błąd polegający na tym, że skrzydło będzie otwierać się w złą stronę. Po trzecie oszczędność na robociźnie może być pozorna, gdyż naprawa naszych błędów często sporo kosztuje.

Oferta partnerów kampanii „Dobry montaż"

Temat drzwi wewnętrznych zgromadził wokół projektu następujące firmy: AIB, Anwis, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt-met, POL-SKONE, PORTA KMI POLAND, PROLINE, Soudal, Stolbud Koronea i Yawal. Mogą się oni pochwalić nowoczesnymi produktami, podążającymi na najnowszymi trendami rynkowymi. Między innymi firma Porta oferuje drzwi wewnętrzne Porta RESIST, których powierzchnię skrzydła pokrywa wysoko skompresowana płyta z bardzo drobną strukturą włókien, gwarantującą wysoką odporność na intensywną eksploatację. Atrakcyjnym elementem produktu jest minimalistyczny design oraz szeroka gama barw. Znajdziemy drzwi wewnętrzne Porta RESIST do złudzenia przypominające drewno, dzięki okleinie Gladstone.

Ciekawą propozycją jest też nowy model drzwi wewnętrznych PRADO firmy POL-SKONE. Mają konstrukcję bezprzylgową, dzięki czemu stanowią eleganckie i modne wykończenie wnętrza. Ich nowatorska powierzchnia LAMISTONE CPL zabezpiecza przed wycieraniem i działaniem detergentów. 


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!