Artykuł: Hematyt – elewacja w odcieniach szarości od Weber

Hematyt – elewacja w odcieniach szarości od Weber

Hematyt to kamień szczęścia, od wieków używany jako amulet przez wojowników – wierzono, że daje siłę, odwagę, wytrzymałość i spokój – zwłaszcza w sytuacjach pełnych napięcia. To idealny kamień na nasze czasy, kiedy często toczymy walkę z naszą pędzącą codziennością. Taką nazwę firma Weber wybrała dla najnowszej palety tynków.

Hematyt od Weber to paleta 28 odcieni szarości nowych kolorów, które pozwolą na pełną realizację przeróżnych koncepcji architektonicznych. W palecie znajdują odcienie szarości od bardzo jasnych po zbliżone do czerni – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szary to kolor neutralny, który doskonale komponuje się wieloma barwami. Dzięki kontrastowym połączeniom, na przykład z bielą, żółcią czy czerwienią, można uwypuklić detale i nadać budynkowi indywidualny charakter. 

Cool pigments – innowacyjne rozwiązanie

Ciemne kolory, zwłaszcza te o współczynniku odbicia światła (HBW) mniejszym od 15, absorbują większość energii słonecznej, co powoduje intensywne nagrzewanie się powierzchni elewacji (nawet do 80°C). Gwałtowna zmiana pogody może spowodować nagłe ochłodzenie się ściany nawet o kilkadziesiąt stopni, czego efektem będą duże naprężenia, a w konsekwencji pęknięcia, odspojenia, wybrzuszenia i inne usterki. Kolory oznaczone jako A3 opracowano na bazie cool pigments, pigmentów, które odbijają większość promieniowania słonecznego, także spoza widocznego widma (podczerwień). Dzięki cool pigments powierzchnia nie nagrzewa się tak jak przy zastosowaniu standardowych pigmentów. Unikamy naprężeń termicznych i usterek. Paleta Hematyt daje możliwość bezpiecznego stosowania ciemnych kolorów na elewacji


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!