Artykuł: Geberit DuoFresh – trwałe usuwanie zapachów

Geberit DuoFresh – trwałe usuwanie zapachów

Co zrobić, gdy odświeżacz powietrza nie spełnia do końca naszych wymogów, najlepiej byłoby gdyby brzydki zapach był odrazy usuwany i neutralizowany. Z systemem Geberit DuoFresh jest to możliwe. Oprócz pozbywania się nieprzyjemnych zapachów pełni kilka dodatkowych funkcji. Dzięki swojej uniwersalności pasuje prawie do wszystkich spłuczek Geberit Sigma, co daje możliwość wyboru różnorodnej opcji przycisku spłukującego. Dodatkowo moduł ten można zainstalować w większości podtynkowych spłuczek marki Geberit, nie starszych niż 9 lat, pod warunkiem, że istnieje połączenie sieciowe.

Moduł Geberit DuoFresh wyciąga powietrze bezpośrednio z ceramicznej miski ustępowej przez tę samą rurę, przez którą woda spływa do miski. Jest on dzięki temu niezwykle skuteczny, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów w całej łazience i sprawia, że stosowanie odświeżaczy powietrza, zapałek, otwieranie okien itp. staje się zupełnie niepotrzebne. Dzięki czujnikowi zbliżeniowemu odciąg nieprzyjemnych zapachów zawsze włącza się automatycznie, gdy tylko ktoś usiądzie na miskę ustępową. Odciąg do usuwania nieprzyjemnych zapachów jest zatem doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w toalecie dla gości.

Układy elektroniczne modułu, w tym również wentylator i filtr, są montowane przez fachowca za przyciskiem spłukującym. Dzięki specjalnemu mechanizmowi płytkę przycisku spłukującego można przesunąć na bok jednym ruchem dłoni, zapewniając łatwy dostęp do pojemnika na kostki higieniczne, a także do ceramicznego filtra o strukturze plastra miodu, który należy okresowo wymieniać.

Moduł DuoFresh tworzą: przycisk Sigma, filtr ceramiczny oraz pojemnik na kostki higieniczne oraz oświetlenie orientacyjne

Przycisk należy przesunąć w bok, aby dostać się do modułu. Jednym ruchem można wyjąć filtr ceramiczny, który ma strukturę plastra miodu. Moduł ma również pojemnik na kostki higieniczne, dzięki niemu spłukiwana woda barwi się na niebiesko i wydziela przyjemny, świeży zapach

Moduł Geberit DuoFresh zapewnia dodatkowy komfort dzięki ledowemu oświetleniu orientacyjnemu. Znajduje się ono za płytką przycisku spłukującego i emituje do pomieszczenia dyskretne światło – idealne podczas nocnej wizyty w toalecie. Oświetlenie orientacyjne jest wraz z wentylatorem wyciągowym włączane i wyłączane przez czujnik zbliżeniowy.

Oprócz kilku wyjątków wszystkie przyciski Sigma można łączyć z modułem DuoFresh, który ma dyskretne podświetlenie orientacyjne, wskazujące drogę w przypadku korzystania toalety w porze nocnej

Osoby chcące zmodernizować istniejącą toaletę i wyposażyć ją w moduł Geberit DuoFresh, powinny skontaktować się z hydraulikiem, który udzieli niezbędnych wyjaśnień technicznych.

„Oczywiście najłatwiej jest dołączyć moduł Geberit DuoFresh podczas montażu instalacji kanalizacyjnej w trakcie budowy lub remontu łazienki – mówi Małgorzata Rycaj-Dąbrowska, product manager odpowiedzialny za systemy instalacyjne w Geberit. – Jednak, z wielu powodów, często nie robi się tego, mimo że użytkownicy mający nową, a zarazem nowoczesną łazienkę z pewnością doceniają zalety komfortu korzystania z niej, oddychając bezwonnym, świeżym powietrzem."


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!