Artykuł: Energooszczędne okna dachowe GLL z pakietem trzyszybowym

Energooszczędne okna dachowe GLL z pakietem trzyszybowym

Firma VELUX wprowadziła do oferty energooszczędne okna dachowe GLL z pakietem trzyszybowym w atrakcyjnej cenie. Nowe, drewniane okna gwarantują nie tylko mniejsze zużycie energii, ale również wysoką jakość oraz doskonały komfort użytkowania.

Dwukomorowe okna dachowe VELUX GLL to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy poszukują energooszczędnych rozwiązań w korzystnych cenach. Wybierając nowe okna zyskują nie tylko więcej światła i komfortową obsługę, ale przede wszystkim skuteczną ochronę przed ucieczką ciepła z domu i niższe rachunki za energię. Trzyszybowe okna dachowe VELUX GLL są dostępne w cenie katalogowej już od 1165 zł brutto.

Ciepłochronna konstrukcja

Innowacyjna konstrukcja okna VELUX GLL pozwoliła osiągnąć współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy jedynie 1,1 (W/m2∙K). To sprawia, że okna te już teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach, które będą obowiązywały od 2021 roku. Doskonałe właściwości termoizolacyjne okna dachowe GLL zawdzięczają zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych oraz innowacyjnej konstrukcji profili okiennych ThermoTechnologyTM. Pakiet szybowy składa się z trzech tafli szkła i dwóch komór wypełnionych argonem. Na komfort i energooszczędność nowych okien ma także wpływ specjalna konstrukcja szyby zapewniająca korzystny bilans energetyczny – nie tylko chroni przed chłodem i stratami ciepła, ale również zapewnia wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia. Jest to możliwe za sprawą współczynnika przepuszczalności energii całkowitej g w nowych oknach, który równy jest 0,55. Wytrzymały i ciepły profil okienny został wykonany w innowacyjnej konstrukcji ThermoTechnologyTM z klejonego, impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego, połączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Dodatkowa uszczelka jeszcze lepiej chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność. Nowe okno znakomicie sprawdzi się więc w pomieszczeniach, w których znaczenie ma ograniczenie hałasu z zewnątrz, np.: sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka. 

Wygodne otwieranie

Trzyszybowe okna VELUX GLL występują w dwóch wersjach otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Górny system otwierania polecany jest, gdy okna umieszczone są na standardowej wysokości 90 cm. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę lub zamontować urządzenia sanitarne, ponieważ meble i sprzęty nie utrudnią jego otwierania. Dolny system sprawdzi się gdy okna zamontowane są wyżej, tzn. gdy ścianka kolankowa ma wysokość do 150 cm – w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki.

Komfortowa wentylacja

Wszystkie modele okien trzyszybowych wyposażone są w wydajny system wentylacji. W modelach z górnych systemem otwierania klapa wentylacyjna zintegrowana jest z uchwytem otwierającym. Okna z klamką na dole mają nowoczesny dwustopniowy nawiewnik. To bardzo wygodne rozwiązanie, które dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!