Artykuł: Cieniowana cegła klinkierowa Etna

Cieniowana cegła klinkierowa Etna

Czerwień to barwa nieodmiennie kojarzona z klinkierem. Nie musi jednak być on utożsamiany z charakterystycznym dla niego odcieniem ceglastym. Niebanalną propozycją jest cegła klinkierowa Etna – efektowne stopniowanie czerwieni na jej licu – od jasnej do niemal brązowej – pozwoli stworzyć niepowtarzalną elewację domu.

Cegła klinkierowa to materiał, który przez wieki wypracował sobie na rynku budowlanym solidną i niepodważalną pozycję. Wybierają ją inwestorzy ceniący sobie rozwiązania na lata. Decydując się na takie wykończenie domu, mogą być pewni, że nawet kilka pokoleń nie będzie musiało troszczyć się o remont budynku. Marką, która podąża tym tropem i nas nie zawiedzie jest również cegła klinkierowa Etna. Jej atutem jest jeszcze nietuzinkowa kolorystyka, która uczyni nawet mało oryginalny dom atrakcyjnym.

Płomienna i ponadczasowa czerwień cegły klinkierowej Etna

Dzięki umiejętnemu zastosowaniu mieszanki gliny oraz techniki wypalania, cegła klinkierowa Etna uzyskuje charakterystyczną kolorystykę, przypominającą wulkaniczną lawę. Ciemna czerwień przechodząca na krańcach wozówki niemal w brąz tworzy dynamiczną kompozycję. Taka pulsująca odcieniami czerwieni cegła pozwoli uczynić każdy dom interesującym. Doskonale komponuje się z architekturą inspirowaną tradycją – choćby modnymi obecnie domami na planie prostokąta przekrytymi dwuspadowymi dachami. Warto ją również wykorzystać jako warstwę licową ścian budynków, których projekty mają korzenie w willach włoskich lub modernistycznych typu kostka. Jej siła wyrazu jest tak duża, że warto ją zastosować także na fragmentach budynku, np. w strefie wejścia czy na fragmentach elewacji ogrodowej.

Cegła klinkierowa Etna – gwarancją trwałej elewacji

Atutem cieniowanej cegły klinkierowej Etna jest nie tylko jej strona estetyczna, ale również bardzo wysokie parametry techniczne. Wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze – około 1100°C sprawia, że ma ona bardzo niską nasiąkliwość wynoszącą zaledwie 6%, co czyni z niej produkt mrozoodporny, a także niewrażliwy na destrukcyjne działanie wilgoci. Z niewielkiej nasiąkliwości wynika także jeszcze jedna jej zaleta, a mianowicie niewielka podatność na zabrudzenia. Cegła klinkierowa Etna jest również bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne – obtłuczenia czy zarysowania. Duża liczba dostępnych wymiarów i perforacji (dostępne są cegły pełne, perforowane i szczelinowe – a także połówki oraz różnorodne kształtki) sprawia, że cegła klinkierowa Etna sprosta nawet najbardziej nietypowym wyzwaniom architektonicznym.

Dopełnieniem oferty są także płytki klinkierowe Etna, które warto wykorzystać na elewacje domów, a także w wykończeniu wnętrz.

Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!