Artykuł: Blachodachówki panelowe AeroDek – nowa marka z połączenia BMI Icopal i BMI Braas

Blachodachówki panelowe AeroDek – nowa marka z połączenia BMI Icopal i BMI Braas

Grupa BMI, wiodący producent zintegrowanych systemów dachowych na dachy płaskie i skośne, z dniem 2 stycznia 2020 roku wprowadziła na rynek nową markę AeroDek. Scala ona pod jedną nazwą i znakiem graficznym dobrze znane, sprawdzone i popularne pokrycia panelowe oferowane dotychczas przez BMI Icopal i BMI Braas. Wszystkie modele łączą w sobie wysoką estetykę i doskonałe parametry techniczne.

Dachy AeroDek są lekkie, trwałe i odporne na działanie ekstremalnych warunków pogodowych. Panele formowane są z wysokiej jakości stali zabezpieczonej powłoką alucynkową lub cynkowo-magnezową, a następnie pokrywane warstwami dekoracyjnymi i ochronnymi. Wierzchnia warstwa paneli pokrywana jest posypką z ceramizowanego lub naturalnego kruszywa, bądź grubą warstwą lakieru proszkowego. Rodzina AeroDek obejmuje modele zaprojektowane w stylistyce zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, co w połączeniu z modną kolorystyką umożliwia dopasowanie pokrycia do indywidualnych potrzeb.

Portfolio marki AeroDek 

  • AeroDek Quadro – dobrze znane i cenione pokrycie kategorii premium, które wyróżnia elegancki minimalizm i bardzo dobre parametry techniczne. Występuje w czterech wariantach kolorystycznych.
  • AeroDek Tradition – stalowo-ceramiczne pokrycie hybrydowe, nawiązujące kształtem do klasycznych dachówek ceramicznych lub betonowych. Dostępne w trzech kolorach.
  • AeroDek Unique – pokrycie o klasycznym wzorze. Jako ekskluzywna linia produktów Unique skierowana jest do osób o wysokich wymaganiach estetycznych. Występuje w czterech kolorach w wersji satynowej i dwóch kolorach w opcji z połyskiem.
  • AeroDek Harenda – pokrycie w formie gontu drewnianego, które sprawdzi się zarówno na bardzo nowoczesnych, jak i tradycyjnych, stylizowanych budynkach, np. domach z bali lub wykończonych drewnem. Dostępne w trzech barwach. 

AeroDek – wyjątkowa odporność na ekstremalne warunki

Pokrycia AeroDek poddawano testom na działanie wiatru o prędkości do 270 km/h i opadów deszczu do 200 mm na godzinę. Zasymulowano także uderzenie bryłkami gradu rozpędzonymi do prędkości 86 km/h. Przeprowadzone badania wykazały brak większych odkształceń oraz brak odspojenia warstw żywic i posypki ceramicznej. Produkty AeroDek były sprawdzane nie tylko podczas testów, lecz także na wielu realizacjach na całym świecie.

Pokrycia AeroDek objęte są 30-letnią gwarancją w wersji lakierowanej oraz 30- lub 40-letnią gwarancją w wersji wykończonej posypką.


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!