Artykuł: Aplikacja AntySmog od Rockwool

Aplikacja AntySmog od Rockwool

Firma Rockwool Polska stworzyła darmową aplikację Rockwool AntySmog, która przeprowadza symulacje korzyści, jakie przynosi ocieplenie domu.

W Polsce, jak podaje Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami, głównym źródłem smogu jest tzw. niska emisja, czyli zanieczyszczenia pochodzące z indywidualnego ogrzewania nieocieplonych budynków mieszkalnych. Ogrzewanie polskich domów i mieszkań odpowiada aż za 40% produkcji szkodliwego pyłu zawieszonego PM10 i 78% węglowodorów aromatycznych, takich jak benzo(a)piren. Kompleksowa termomodernizacja, która według szacunków ekspertów powinna objąć 3,6 mln domów w Polsce, może zredukować emisję szkodliwych pyłów o znaczące wartości: 44% w przypadku benzo(a)pirenu, 22% pyłów PM2,5 oraz 23% pyłów PM10 (raport ISECS).

Każdy ma indywidualny wpływ na jakość powietrza, którym oddycha. Kompleksowa termomodernizacja, która jest przeprowadzana według właściwej kolejności (najpierw wykonanie ocieplenia, a potem wymiana kotła), oznacza dla właściciela domu nie tylko zmniejszenie smogu, ale i obniżenie kosztów ogrzewania – nawet o 5 tys. zł rocznie.

By rozwiązać problem smogu i zachęcić inwestorów indywidualnych do przeprowadzania termomodernizacji, firma Rockwool Polska, producent wełny skalnej, stworzyła specjalną aplikację Rockwool AntySmog. Dzięki niej każdy właściciel domu może sprawdzić, jak duże korzyści przyniesie docieplenie wełną skalną do standardu rekomendowanego przez Rockwool.

Wystarczy, że wybierze rok budowy swojego domu, a także metraż budynku, a aplikacja policzy:

  • o ile pieniędzy więcej znajdzie się w portfelu właściciela domu w ujęciu rocznym;
  • o ile procent zmniejszy się smog – dokładniej o ile zmniejszy się zanieczyszczenie powietrza pyłami PM2,5 i PM10, które są głównymi składnikami smogu;
  • o ile procent zmniejszy się poziom szkodliwego dla zdrowia dwutlenku węgla;
  • ile drzew trzeba byłoby posadzić, by osiągnąć takie zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, jakie daje kompleksowa termomodernizacja danego budynku.

- Nasza aplikacja w łatwy i przystępny sposób pokazuje, jak wiele korzyści przynosi termomodernizacja zarówno dla portfela, zdrowia, jak i środowiska – mówi Łukasz Glapa, Dyrektor Marketingu Rockwool CEE. – Promujemy ideę zrównoważonego budownictwa i budujemy świadomość społeczną na temat termomodernizacji budynków, bez której nie rozwiążemy problemu smogu. Aplikacja Rockwool AntySmog jasno pokazuje, że warto ocieplić każdy budynek, by żyć komfortowo, bezpiecznie i oszczędzać na kosztach ogrzewania.

Nową aplikację można pobrać za darmo z Google Play oraz AppStore. 


Zamów nasz newsletter i bądź na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie jednorodzinnym! 

Na naszym portalu znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do budowy domu i sprawnie przejść przez wszystkie jej etapy. Dowiesz się też wszystkiego o nowoczesnej organizacji budowy. W jednym miejscu uzyskasz profesjonalnie wyselekcjonowaną wiedzę z rynku materiałów budowlanych, która pozwoli Ci wybrać produkty wysokiej jakości, sprawdzone przez innych inwestorów. U nas poznasz sposoby, jak zrealizować swoje przedsięwzięcie szybko i bez błędów!