Artykuł: Fachowy i bezpieczny transport materiałów budowlanych

Fachowy i bezpieczny transport materiałów budowlanych

Zakup materiałów budowlanych to nie wszystko. Jeszcze musimy zadbać o ich bezpieczny transport i składowanie na placu budowy. Przeważnie nie wykonujemy tych czynności sami, ale dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nasze cenne materiały zachowały swoje niezmienne właściwości przez bardzo długi czas.

Artykuł: Udogodnienia w zakupach materiałów budowlanych

Udogodnienia w zakupach materiałów budowlanych

Zakup wszystkich materiałów niezbędnych do budowy domu to jeden z poważniejszych wydatków w naszym życiu – jednorazowo zostawiamy w składzie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy takiej skali liczą się wszelkie udogodnienia w płatnościach. Nawet znikomy procent rabatu ma dużą wagę.

Artykuł: Kiedy warto korzystać z depozytu w składzie

Kiedy warto korzystać z depozytu w składzie

Wyobraźmy sobie sytuację, że kupując materiały w jednym składzie, możemy uzyskać korzystny rabat, gdy wydamy tam większą sumę. Kusząca perspektywa, ale co zrobić z dodatkowymi produktami, które z pewnością się przydadzą, ale jeszcze nie teraz? Można zapłacić i oddać je w depozyt.

Artykuł: Zwroty materiałów budowlanych

Zwroty materiałów budowlanych

Co zrobić, gdy dostarczono nam przez skład budowlany towar zgodnie z zamówieniem, lecz stwierdziliśmy, że materiały budowlane kupiliśmy w nadmiarze lub pochopnie? Kiedy przysługuje nam prawo do zwrotu towaru?

Artykuł: Jak weryfikować jakość produktów

Jak weryfikować jakość produktów

Zakup produktów koniecznych do budowy domu wiąże się nie tylko z bardzo dużymi wydatkami oraz „odpowiedzialnością” jaka na nich spoczywa – to od nich zależy trwałość budynku, jego wartość oraz wygoda naszego życia. Dlatego tak ważna jest ich jakość. Jak ją sprawdzić?

Artykuł: Wyroby budowlane dopuszczone do sprzedaży

Wyroby budowlane dopuszczone do sprzedaży

Zasady dopuszczania produktów budowlanych do obrotu są regulowane zgodnie z ustawą o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2004 r. Dokumenty dopuszczające produkt do obrotu na rynku nie są dołączone do produktu, dysponuje nimi jedynie producent, który ma obowiązek je udostępnić.

Artykuł: Jak zorganizować zakupy na budowę

Jak zorganizować zakupy na budowę

Budowa domu zmusza nas do chwilowej zamiany nie tylko w księgowego i nadzorcę, ale też zaopatrzeniowca i specjalistę od logistyki. Zakupy budowlane to wielka odpowiedzialność i spory kłopot dla debiutantów. Podpowiadamy, jak przebrnąć przez tę trudną drogę i zakończyć ją sukcesem.

Artykuł: Zakupy na etapie wznoszenia ścian domu

Zakupy na etapie wznoszenia ścian domu

Po wykonaniu stanu zerowego, przychodzi czas na wznoszenie ścian domu. To najbardziej dynamiczny czas nie tylko dla wykonawców, ale również inwestora zaopatrującego budowę. Zakup materiałów murowych wiąże się nie tylko z pierwszym tak dużym wydatkiem ale za względu na gabaryty produktów, trudniejszą organizację dostaw.