„Poradnik Inwestora Budowlanego” zawiera szczegółowy opis jak wygląda budowa domu od strony zarządzania tym wielomiesięcznym procesem. Na kilkudziesięciu stronach przedstawiamy chronologię zadań, jakie musi wykonać inwestor, począwszy od fazy załatwiania formalności. Sugerujemy, czym kierować się przy wyborze materiałów i technologii oraz gdzie i jak dokonywać zakupów. Zwracamy uwagę na ważne aspekty współpracy z firmami wykonawczymi i pracownikami składów budowlanych. Doradzamy jak zorganizować dostawy z hurtowni na budowę, płatności, przechowywanie, ewentualne zwroty i reklamacje to kolejne etapy inwestycji. Dodaliśmy również rozdział o aspekcie mocno niedocenianym, a mianowicie o bezpieczeństwie na budowie.

„Poradnik Budownictwa Energooszczędnego” wyjaśnia jakim wymogom odpowiada dom energooszczędny i pasywny. Grupa PSB wraz z wiodącymi producentami nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych od wielu lat zachęca do wznoszenia domów efektywnych energetycznie, dostarczając w swoich publikacjach niezbędnych informacji o materiałach i rozwiązaniach sprzyjających energooszczędności. Inwestor, choć zdany w tej chwili na własny portfel, może wkroczyć na plac budowy uzbrojony w niezbędną wiedzę, która pomoże mu uniknąć wielu błędów i tym samym również zaoszczędzić. W kolejnej, zaaktualizowanej edycji poradnika o budownictwie energooszczędnym przekazujemy niezbędne informacje o wymogach domów energooszczędnych i pasywnych, materiałach i technologiach stosowanych w tego typu budownictwie, zwracamy też uwagę na najważniejsze aspekty związane z przyszłym użytkowaniem domu. 

Poradnik Budownictwa – Zdrowie, Komfort, Bezpieczeństwo - naszym celem jest uświadomienie inwestorom, że proces budowy domu ma wiele wymiarów, zarówno dotyczących sfery organizacyjnej, jak i dążenia do realizacji wybranej koncepcji domu. Obok nurtów związanych z ekologią i energooszczędnością coraz silniej do głosu dochodzą przekonania, że budynek ma służyć człowiekowi i poprawiać jakość jego życia w dużo większym stopniu, niż to było jeszcze do niedawna przyjęte. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja przyczyni się do budowania coraz większej świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń zdrowotnych, jakie może nieść mieszkanie w tzw. chorym budynku. W polskich warunkach ma to szczególne znaczenie – należymy bowiem do narodów, które budują domy dla pokoleń. W postawionych przez nas zdrowych murach nawet nasze prawnuki będą się dobrze czuć i rozwijać.


W celu pobrania bezpłatnego kompletu ebooków wystarczy wypełnić poniższy formularz. Na adres mailowy otrzymasz informacje z przygotowanymi materiałami do pobrania.