Artykuł: Technologie budowy ścian

Technologie budowy ścian

Obok wyboru najlepszego materiału budowlanego równie ważnym aspektem jest technologia wznoszenia ścian konstrukcyjnych. Dobrze zaprojektowana przegroda (ściana) powinna spełniać trzy podstawowe funkcje:

Artykuł: Kampania Szóste Paliwo czyli jak mądrze oszczędzać

Kampania Szóste Paliwo czyli jak mądrze oszczędzać

Pod tą nazwą prowadzona jest kampania społeczna mająca na celu edukację i promocję efektywności energetycznej budynków. Organizatorem kampanii jest ROCKWOOL Polska. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi inwestorom indywidualnym na aspekty związane z oszczędnością energii w budynkach. Szóste paliwo to energia zaoszczędzona. Oprócz tradycyjnych surowców energetycznych, takich jak...

Artykuł: Rodzaje ścian murowanych

Rodzaje ścian murowanych

Technologia murowa – najbardziej znana w Polsce – zawdzięcza swoją popularność głównie dzięki trwałości wznoszonej dzięki niej konstrukcji, bogatej ofercie materiałów murowych i ociepleniowych oraz – co ma niebagatelne znaczenie – umiejętnościom wykonawczym. Dylematem wielu inwestorów pozostaje natomiast wybór rodzaju konstrukcji ściany murowanej.

Artykuł: Technologia budowy ścian zewnętrznych

Technologia budowy ścian zewnętrznych

Decydując się na budowę domu, warto poznać specyfikę i różnice wszystkich technologii wznoszenia ścian zewnętrznych. Warto wziąć pod uwagę nie tylko koszty, ale także popularność danej technologii, ponieważ przekłada się ona na zmniejszone ryzyko błędów wykonawczych.

Artykuł: Materiały do budowy ścian murowanych

Materiały do budowy ścian murowanych

Do budowy ścian domu stosuje się najczęściej ceramikę, beton komórkowy, silikaty i keramzytobeton. Można je także wznosić z pustaków styropianowych czy szalunkowych. Wszystkie materiały murowe są dostępne w postaci łatwych do murowania pustaków i bloczków. Wraz z elementami uzupełniającymi i chemią budowlaną tworzą kompletne systemy ścienne.