Artykuł: Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

Drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

Drzwi zewnętrzne nie tylko zapewniają komfortowe wejście do domu, ale także chronią go przed warunkami atmosferycznymi, hałasem, niepożądanymi gośćmi, a także stratami ciepła na zewnątrz. Powinny być dopasowane do charakteru elewacji domu i jego wnętrza, tak aby stanowiły z nim spójną całość.

Artykuł: Nowoczesna stolarka otworowa – wyzwania i trendy

Nowoczesna stolarka otworowa – wyzwania i trendy

Współcześnie produkowane okna i drzwi otwierają przed inwestorem wiele możliwości, zarówno dotyczących odpowiedniego ich doboru pod względem komfortu i estetyki, jak i zapewnienia minimalnych strat ciepła, które – jak wiadomo – przekładają się na niskie koszty eksploatacji domu.

Artykuł: Nowoczesne szyby we współczesnych oknach

Nowoczesne szyby we współczesnych oknach

Wysokie parametry cieplne, bezpieczeństwo, regulowanie dostępem światła, komfort akustyczny oraz utrzymanie w czystości nowoczesne okna zawdzięczają konstrukcji przeszkleń. Jakość szyb decyduje również o i walorach widokowych wnętrza.

Artykuł: Dlaczego na szybach okien skrapla się woda i jak temu zapobiec?

Dlaczego na szybach okien skrapla się woda i jak temu zapobiec?

Wykraplanie się pary wodnej następuje najczęściej na tzw. mostkach termicznych. Przyczyną tego jest zbyt duża wilgotność powietrza w naszym mieszkaniu, spowodowana brakiem właściwej wentylacji. Wentylacja grawitacyjna (naturalna) nie w pełni realizuje wymogi związane z wymianą odpowiedniej ilości powietrza w przeciągu godziny. Dodatkowo, obecne bardzo szczelne okna utrudniają...

Artykuł: Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne

Nowoczesne drzwi zewnętrzne o podwyższonych parametrach grają ważną rolę w zapewnieniu domownikom ciepła i komfortu. Mogą charakteryzować się bardzo dobrym współczynnikiem izolacyjności termicznej, stanowić barierę przeciwwłamaniową i jednocześnie być prawdziwą ozdobą elewacji domu.