Artykuł: Wyposażenie domowej instalacji grzewczej

Wyposażenie domowej instalacji grzewczej

Budując dom chcemy by był jak najtańszy w eksploatacji. Jednym z głównych kosztów związanych z utrzymaniem domu jest jego ogrzanie. Decyzja o metodzie jego ogrzania powinna zostać podjęta na etapie jego projektowania. Wybór sposobu ogrzewania wymusza wiele rozwiązań, które muszą być wprowadzone podczas budowy domu. Nowoczesna instalacja centralnego ogrzewania wymaga spełnienia...

Artykuł: Domowe centralne ogrzewanie

Domowe centralne ogrzewanie

Centralne ogrzewanie to dystrybucja w domu ciepła uzyskanego z przetworzenia paliwa w przeznaczonym do tego pomieszczeniu kotłowni. Gdy elementami przekazujące ciepło w pomieszczeniach są grzejniki, wymiana ciepła następuje poprzez konwekcję i promieniowanie. Gdy ciepło przekazuje cała powierzchnia podłogi w systemie ogrzewania podłogowego, wówczas mechanizmem wymiany ciepła...

Artykuł: Czym ogrzać nowoczesny dom?

Czym ogrzać nowoczesny dom?

Instalacja grzewcza w domu energooszczędnym nie odbiega w dużym stopniu od instalacji tradycyjnych. Jednak cel nadrzędny, jakim jest efektywność energetyczna oraz współczesne standardy obsługi, wymuszają wręcz stosowanie rozwiązań zoptymalizowanych pod względem ekonomii i komfortu.

Artykuł: Nowoczesne kotły gazowe

Nowoczesne kotły gazowe

Kotły gazowe cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Z powodzeniem spełniają wszystkie wymogi stawiane systemom grzewczym w domach energooszczędnych, zapewniając jednocześnie wysoki komfort użytkowania.

Artykuł: Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła

Pompy ciepła mogą wykorzystywać do ogrzewania domu i wody odnawialną energię z gruntu lub wody. To bardzo efektywne, a przede wszystkim praktycznie bezobsługowe urządzenia grzewcze. Właśnie z tych powodów są coraz częściej montowane w nowo budowanych domach, a także podczas modernizacji instalacji grzewczych w starszych budynkach.

Artykuł: Powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła

Dzisiejsza technologia pozwala nam zrezygnować z technik grzewczych wykorzystujących paliwa kopalne, których zasoby nieustannie maleją. I tak do ogrzewania czy chłodzenia domów możemy wykorzystać powietrze, montując powietrzne pompy ciepła. Są one coraz bardziej popularne wśród gospodarstw domowych, jak również w sektorze przemysłowym.

Artykuł: Kotły na biomasę

Kotły na biomasę

Kotły na biomasę z roku na rok są coraz bardziej popularne. Zaletą ich jest to, że materiał, który się w nich stosuje jest paliwem odnawialnym. Oprócz ważnej tak dzisiaj ekologii, gwarantują także tanie ogrzewanie domu, a także czysta kotłownię.

Artykuł: Ogrzewanie podłogowe i ścienne – efektywne ogrzewanie domu

Ogrzewanie podłogowe i ścienne – efektywne ogrzewanie domu

Ogrzewanie płaszczyznowe to jeden ze sposobów na efektywne wykorzystanie energii grzewczej. Ma jednak również wiele atutów docenianych przez współczesnych inwestorów. Zapewnia najbardziej zbliżony do optymalnego dla człowieka rozkład temperatury w pomieszczeniu, przez co odczuwalny komfort cieplny jest o wiele wyższy w porównaniu z grzejnikami. Ułatwia też aranżację wnętrz...

Artykuł: Nowoczesne kotły na paliwa stałe

Nowoczesne kotły na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe są wciąż chętnie stosowanymi urządzeniami grzewczymi, głównie z uwagi na niskie koszty eksploatacyjne, a także brak sieci gazowej na niektórych terenach. Są to również urządzenia coraz bardziej nowoczesne – stosuje się w nich nowe rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo eksploatacji i wygodną obsługę.