Artykuł: Projekt instalacji elektrycznej

Projekt instalacji elektrycznej

W projekcie domu najczęściej znajduje się dokumentacja instalacji elektrycznej, w której podane są parametry techniczne zapotrzebowania na energię elektryczną oraz opis i uproszczone rysunki instalacji oświetlenia i gniazd wtykowych. Jest to jedynie charakterystyka przyszłej instalacji, często wykonywana bez udziału inwestorów. Dlatego zanim przystąpimy do budowy domu, warto...

Artykuł: Inteligentne instalacje w domu

Inteligentne instalacje w domu

Współczesne domy pełne są urządzeń, sprzętów i instalacji wymagających od użytkowników obsługi ręcznej lub za pomocą licznych pilotów. Inteligentne systemy ingerują ich działanie, sprowadzając obsługę do jednego panelu sterującego, smartfona lub tabletu.

Artykuł: Przyłącze elektryczne

Przyłącze elektryczne

Nie wyobrażamy sobie życia bez prądu. Energia elektryczna potrzebna jest podczas prowadzenie gospodarstwa domowego oraz innych obiektów z nim związanych, a także kiedy rozpoczynamy budowę domu. Co więc należy zrobić, aby w gniazdku popłynął prąd?

Artykuł: Nowoczesne energooszczędne oświetlenie

Nowoczesne energooszczędne oświetlenie

Zamiast mało wydajnych żarówek wolframowych, dziś do dyspozycji mamy świetlówki, halogeny i coraz bardziej popularne lampy LED. Nowoczesne źródła światła mają te same zalety co tradycyjne, a dodatkowo ogromną zaletę – w porównaniu z nimi oszczędzają bardzo dużo energii.