Artykuł: Ciepły montaż okien Soudal Window System

Ciepły montaż okien Soudal Window System

Nawet najwyższej klasy okna energooszczędne nie zapewnią komfortu cieplnego bez prawidłowego montażu. Punkt styku okna ze ścianą zewnętrzną stanowi miejsce szczególnie narażone na utratę ciepła i osadzanie się wilgoci, dlatego tak ważne staje się dobre usytuowanie oraz właściwe uszczelnienie połączenia stolarki okiennej ze ścianą. Ciepły montaż warstwowy opiera się na...

Artykuł: Energooszczędne okno na świat - Stolbud Włoszczowa

Energooszczędne okno na świat - Stolbud Włoszczowa

Główną funkcją okna jest oświetlanie i zapewnianie wymiany powietrza w pomieszczeniu. Ponadto powinno ono pełnić rolę regulacyjno-ochronną, a zwłaszcza zabezpieczać przed negatywnym działaniem wiatru i opadów atmosferycznych, jak też przed utratą ciepła lub nadmiernym nagrzaniem.

Artykuł: Drzwi zewnętrzne POL-SKONE

Drzwi zewnętrzne POL-SKONE

Drzwi zewnętrzne na co dzień „witają nas i naszych gości”, dlatego stanowią najbardziej reprezentacyjny element budynku. Z tego powodu warto zadbać o ich elegancki wygląd oraz dopasowanie do stylistyki elewacji. Harmonijnie skomponowane ze stolarką okienną nadadzą budynkowi niepowtarzalnego charakteru, staną na straży naszego bezpieczeństwa i ochronią naszą prywatność. Dlatego...

Artykuł: Okna do domu energooszczędnego

Okna do domu energooszczędnego

Przepisy wymagają instalowania w nowo powstających budynkach okien o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej. Jednak znacznie wyższe są wymagania stawiane oknom instalowanym w domu energooszczędnym. Jak je wybrać?

Artykuł: Ciepłe, ciche i bezpieczne okna

Ciepłe, ciche i bezpieczne okna

Wybierając okna do domu energooszczędnego, należy się kierować przede wszystkim parametrami, które mówią o tym, jak dużo ciepła będzie przez nie uciekało i w jakim stopniu są w stanie wpłynąć na termoizolacyjność przegrody, jaką jest ściana zewnętrzna. Jednak nie tylko to jest ważne.

Artykuł: Pakiety szybowe oszczędzające energię

Pakiety szybowe oszczędzające energię

Okna montowane w domach jednorodzinnych wyposażone są w szyby zespolone jedno- lub dwukomorowe. Szyby jednokomorowe wykonane są z dwóch tafli szkła oddzielonych ramką dystan¬sową. Bardziej energooszczędne są okna z szy¬bami dwukomorowymi, składającymi się z trzech tafli szkła.

Artykuł: Okna dla pozytywnego bilansu energetycznego

Okna dla pozytywnego bilansu energetycznego

Obecnie budowane domy stawiają przede wszystkim na światło naturalne. Inwestorzy coraz chętniej stosują duże powierzchnie przeszkleń, które otwierają widoki na otoczenie, lepiej doświetlają wnętrza cennym światłem naturalnym i sprawiają wrażenie większej przestrzeni.

Artykuł: Zyski ciepła przez okna

Zyski ciepła przez okna

Okna w domu energooszczędnym powinny ograniczyć straty ciepła oraz zapewnić możliwie dużo zysków ciepła od słońca. Dotyczy to jednak przede wszystkim sezonu grzewczego, kiedy to pozyskana energia słoneczna obniża zapotrzebowanie na ciepło uzyskane przez ogrzewanie.