Artykuł: Bilans energetyczny domu

Bilans energetyczny domu

Aby zapewnić jak największą efektywność energetyczną budynku, trzeba zadbać o jego pozytywny bilans energetyczny. Im większe będą wewnętrzne i zewnętrzne zyski ciepła, a straty ciepła mniejsze, tym mniej energii będzie musiał dostarczyć system ogrzewczy. Pozytywny bilans energetyczny oznacza niższe rachunki za ogrzewanie.

Artykuł: Kampania Szóste Paliwo czyli jak mądrze oszczędzać

Kampania Szóste Paliwo czyli jak mądrze oszczędzać

Pod tą nazwą prowadzona jest kampania społeczna mająca na celu edukację i promocję efektywności energetycznej budynków. Organizatorem kampanii jest ROCKWOOL Polska. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi inwestorom indywidualnym na aspekty związane z oszczędnością energii w budynkach. Szóste paliwo to energia zaoszczędzona. Oprócz tradycyjnych surowców energetycznych, takich jak...

Artykuł: Dach płaski - dobre rozwiązanie dla domu energooszczędnego

Dach płaski - dobre rozwiązanie dla domu energooszczędnego

Dach płaski jest rozwiązaniem rekomendowanym do budownictwa energooszczędnego, gdyż jest to przegroda pozbawiona skosów i załamań, co wpływa na mniejszy stosunek kubatury ogrzewanej części budynku do powierzchni przegród zewnętrznych, a w konsekwencji poprawia ogólny bilans energetyczny budynku.