Artykuł: Kospel - elektryczne ogrzewanie domu i wody użytkowej

Kospel - elektryczne ogrzewanie domu i wody użytkowej

Budownictwo wiąże się nie tylko z oszczędnością energii grzewczej. Ważną pozycję w bilansie energetycznym zajmuje energia związana z przygotowywaniem ciepłej wody użytkowej. Przeciętna rodzina na jej wytworzenie zużywa od 2500 do 5000 kWh/a. Dodatkowe zapotrzebowanie związane z przechowywaniem, przewodami doprowadzającymi, cyrkulacją i przewodami spustowymi może wynieść od...

Artykuł: Posadzka bez dylatacji KNAUF - optymalne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe

Posadzka bez dylatacji KNAUF - optymalne rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe

Wylewki anhydrytowe stanowią optymalne uzupełnienie podłogowych systemów grzewczych. Charakteryzuje je wysoki współczynnik przenikania ciepła (λz = 1,66 - 1,87 W/mk), który ma bezpośredni wpływ na szybki i łatwy przepływ ciepła, wytwarzanego przez instalacje ogrzewania podłogowego do pomieszczenia. Także płynna konsystencja wylewki bez pęcherzy powietrza, ułatwia przenikanie...

Artykuł: Sterowanie instalacją grzewczą Vaillant

Sterowanie instalacją grzewczą Vaillant

Z roku na rok rosną ceny energii cieplnej. Jedną z możliwości ograniczenia kosztów ogrzewania domu, jest odpowiednie ustawienie automatyki sterującej pracą instalacji centralnego ogrzewania w celu optymalnego wykorzystania możliwości urządzeń grzewczych. Pracą poszczególnych elementów nowoczesnych instalacji grzewczych steruje odpowiednio dobrana automatyka. Może to być...

Artykuł: Czym ogrzać nowoczesny dom?

Czym ogrzać nowoczesny dom?

Instalacja grzewcza w domu energooszczędnym nie odbiega w dużym stopniu od instalacji tradycyjnych. Jednak cel nadrzędny, jakim jest efektywność energetyczna oraz współczesne standardy obsługi, wymuszają wręcz stosowanie rozwiązań zoptymalizowanych pod względem ekonomii i komfortu.

Artykuł: Nowoczesne kotły gazowe

Nowoczesne kotły gazowe

Kotły gazowe cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Z powodzeniem spełniają wszystkie wymogi stawiane systemom grzewczym w domach energooszczędnych, zapewniając jednocześnie wysoki komfort użytkowania.

Artykuł: Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła

Pompy ciepła mogą wykorzystywać do ogrzewania domu i wody odnawialną energię z gruntu lub wody. To bardzo efektywne, a przede wszystkim praktycznie bezobsługowe urządzenia grzewcze. Właśnie z tych powodów są coraz częściej montowane w nowo budowanych domach, a także podczas modernizacji instalacji grzewczych w starszych budynkach.

Artykuł: Powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła

Dzisiejsza technologia pozwala nam zrezygnować z technik grzewczych wykorzystujących paliwa kopalne, których zasoby nieustannie maleją. I tak do ogrzewania czy chłodzenia domów możemy wykorzystać powietrze, montując powietrzne pompy ciepła. Są one coraz bardziej popularne wśród gospodarstw domowych, jak również w sektorze przemysłowym.

Artykuł: Kogeneracja – co to jest?

Kogeneracja – co to jest?

Kogeneracja to efektywny sposób wytwarzania ciepła i energii elektrycznej w jednym procesie technologicznym. Zamiast odrzucać energię cieplną, będącą ubocznym produktem wytwarzania prądu elektrycznego, jest ona wykorzystywana. Takie rozwiązanie ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery i zmniejsza zużycie paliwa.

Artykuł: Kotły na biomasę

Kotły na biomasę

Kotły na biomasę z roku na rok są coraz bardziej popularne. Zaletą ich jest to, że materiał, który się w nich stosuje jest paliwem odnawialnym. Oprócz ważnej tak dzisiaj ekologii, gwarantują także tanie ogrzewanie domu, a także czysta kotłownię.

Artykuł: Ogrzewanie podłogowe i ścienne – efektywne ogrzewanie domu

Ogrzewanie podłogowe i ścienne – efektywne ogrzewanie domu

Ogrzewanie płaszczyznowe to jeden ze sposobów na efektywne wykorzystanie energii grzewczej. Ma jednak również wiele atutów docenianych przez współczesnych inwestorów. Zapewnia najbardziej zbliżony do optymalnego dla człowieka rozkład temperatury w pomieszczeniu, przez co odczuwalny komfort cieplny jest o wiele wyższy w porównaniu z grzejnikami. Ułatwia też aranżację wnętrz...