Artykuł: Więźba - kręgosłup dachu

Więźba - kręgosłup dachu

Więźba to najważniejszy element konstrukcji każdego dachu spadzistego. Jej zadaniem jest bezpieczne przenoszenie ciężaru własnego dachu, pokrycia oraz obciążeń spowodowanych opadami śniegu oraz siłą wiatru. Więźba musi być wykonana bardzo starannie, warto więc wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Artykuł: Jaki dach wybrać?

Jaki dach wybrać?

Dach, w większym stopniu niż elewacja, wpływa styl naszego domu. Potrafi uwypuklić walory elewacji i zatuszować jej ewentualne wady. Ważne jest, aby miał zrównoważoną geometrię, która nie zaburzyć proporcji budynku. Świadczy o poczuciu estetyki właściciela.

Artykuł: Monier Braas: Jak wybrać dobrego dekarza?

Monier Braas: Jak wybrać dobrego dekarza?

Eksperci z branży budowlanej podkreślają, że najczęstszą przyczyną reklamacji nie jest wcale słaba jakość produktu, a zastosowanie go niezgodnie z instrukcją producenta. Dlatego wybór ekipy, która wykona inwestycję, jest kluczowy. Jak zatem wybrać dobrego dekarza?

Artykuł: Dach prawidłowo zaizolowany

Dach prawidłowo zaizolowany

Kluczem do zachowania jak najlepszych parametrów termicznych dachu jest nie tylko odpowiednia grubość izolacji, ale też jej właściwe wykonanie oraz dobór odpowiednich materiałów o dobranych dla określonych rozwiązań parametrach.

Artykuł: Termoizolacja dachu skośnego – jakie materiały wybrać?

Termoizolacja dachu skośnego – jakie materiały wybrać?

Zapewnienie pełnej i prawidłowej termoizolacji dachu na budowanym bądź modernizowanym budynku warunkuje całoroczny optymalny mikroklimat zapewniający mieszkańcom komfortowe użytkowanie pomieszczeń, a konstrukcji – bezpieczeństwo wilgotnościowe. Warto dowiedzieć się zatem jakie materiały sprawdzają się najlepiej przy ociepleniu dachu.

Artykuł: Pokrycia dachowe na pokolenia

Pokrycia dachowe na pokolenia

Dach należy do tych elementów domu, który jest najbardziej narażony na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego zarówno jego konstrukcja, jak i wybór materiału pokryciowego ma ogromne znaczenie dla trwałości budynku.

Artykuł: Nowoczesne dachy – trendy i wyzwania

Nowoczesne dachy – trendy i wyzwania

Tendencją w projektowaniu współczesnych dachów jest minimalizm. Sprawdza się on nie tylko ze względu na koszty budowy i wygląd domu, ale głównie z powodu energooszczędności, którą może zapewnić w czasie eksploatacji budynku.